Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bilge Yılmaz: Piyasada Yeniden Dengeler Oluşacak

İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Bilge Yılmaz, seçim sonrasına yönelik konuşarak piyasanın yaz aylarının sonlarında yeniden dengeleneceğini söyledi.
Bilge Yılmaz: Piyasada Yeniden Dengeler Oluşacak
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Bilge Yılmaz, seçim sonrasına yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Piyasalarda aşırı oynaklığın beklendiği ve öngörülemezliğin arttığı pazartesi sabahına hazır olduklarını belirtti.

Sözcü Gazetesi’ne konuşan Yılmaz, arz ve talebin fiyatları belirlediği, piyasada yaz aylarının sonlarında yeniden dengelerin oluşacağını kaydetti.

Enflasyon hakkında konuşan Yılmaz, kontrol altına alınmasının 2023’ün sonuna doğru hissedileceğini söyledi. İhtiyacı olan herkesin krediye ulaşabileceği bir para politikası izleyeceklerini bildirdi.

Yüksek konut fiyatları sorununa değinen Yılmaz, “Uzun vadede Türkiye’de yabancıya ev satmak mümkün olabilir ama kısa vadede, özellikle bizim yaşadığımız bir barınma krizi içinde kendi vatandaşlarımıza öncelik vermek zorundayız. Bunları hemen değiştireceğiz.”

Ev stoku yapan kişilerin doğru teşvik politikalarıyla kiraya vermeye veya satmaya teşvik edeceklerini söyledi. Türkiye Varlık Fonu’na ilişkin açıklamalarda bulunarak bunun tamamen yanlış bir yapı olduğunu kaydetti.

GCM Yatırım Banner

Yılmaz, depremzedelerin evlerinin hızlıca yapılacağını söyledi. Sosyal devlet anlayışı ile insanlara ihtiyaç duydukları evleri, mümkün olan en hızlı şekilde yapacaklarını söyledi.

İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Bilge Yılmaz, kısa vadede portföy yatırımlarını kullanarak Türkiye’nin ödemeler dengesi krizini de çözeceklerini bildirdi. Millet İttifakı’nın IMF’ye ihtiyacı olmadığını IMF’de zaten Türkiye’nin ihtiyacını karşılayacak kaynak olmadığını kaydetti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.