Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bilançosuyla Yüz Güldüren Şirket Dev Satın Alma İşlemini Duyurdu

Koleksiyon Mobilya Sanayi A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı bildirimde lojistik tesis imarlı arsa alımına ilişkin açıklamada bulundu. Detaylar...
Bilançosuyla Yüz Güldüren Şirket Dev Satın Alma İşlemini Duyurdu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yılın üçüncü çeyrek bilançosuyla yatırımcısının yüzünü güldüren Koleksiyon Mobilya Sanayi A.Ş. (KLSYN), bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde ise maddi duran varlık alımı hakkında açıklamada bulundu.

KLSYN’den Dev Satın Alma Hamlesi

Kapasite ve ciro artışında lojistik ihtiyaçların karşılanması ve ilgili maliyet merkezlerinin optimize edilmesi hedefini güden lojistik tesis imarlı arsanın Tekirdağ ili Çorlu ilçesinde yer aldığı bilgisi verildi.

39.909 m2 arsanın, yüzde 35’i peşin ödeme ve geri kalan tutarın 48 ay vadeli ödenmek üzere 189.606.890 TL bedelle satın alındığı bilgisi verildi.

KAP bildiriminde şu ifadelere yer verildi:

“Şirketimiz yönetim kurulumuzun 08.11.2023 tarih, 2023/25 sayılı kararına istinaden; şirketimiz tarafından lojistik tesis kurmak amacıyla, yüzde 35’i peşin ödeme, geri kalan tutar için ise 48 ay vadeli ödenmek üzere Tekirdağ ili Çorlu ilçesinde 39.909 m2 arsa (lojistik tesis imarlı) 189.606.890 TL bedelle satın alınmıştır. Yatırımcılarımızın ve kamuoyunun bilgilerine sunarız.”

GCM Yatırım Banner

Şirket, dün açıkladığı 3Ç23 konsolide finansal raporuna göre bu çeyrekte, 2022 yılının üçüncü çeyreğine göre 728,7 milyon liralık net satış gerçekleştirdi ve yıllık bazda yüzde 118 büyüme elde etti.

Hisseler Günü Yüzde 7 Yükselişle Tamamladı

KLSYN hisseleri, haftanın üçüncü işlem gününü günlükte yüzde 7 yükselişle 7,12 TL’den kapattı.

Koleksiyon Mobilya Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

KLSYN haftalıkta yüzde 12,66 yükseliş gösterirken aylıkta ise yüzde 2,47 düşüş gösteriyor. Hisseler yıllık bazda ise yatırımcılarına yüzde 89,35 oranında getiri sağlamış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın