Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bilançosu Yatırımcısını Güldüren Halka Arz Temettü Dağıtacak!

Flap Kongre Toplantı Hizmetleri Otomotiv ve Turizm A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde kar payı dağıtım teklifi hakkında bilgilendirmede bulundu. Detaylar haberde;
Bilançosu Yatırımcısını Güldüren Halka Arz Temettü Dağıtacak!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yurt içi ve yurt dışında ulusal – uluslararası düzeyde kongre ile toplantı organizasyonları düzenleyen Flap Kongre Toplantı Hizmetleri Otomotiv ve Turizm A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) kar payı dağıtım teklifi hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da FLAP koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısına temettü müjdesi çıktı.

Açıklamada, yönetim kurulunun hisse başına brüt 0,0656430 TL, net 0,0590787 TL temettü ödenmesine karar verdiği belirtildi.

FLAP Temettü Dağıtım Tablosunu Paylaştı
Kaynak: KAP

Temettü tarihine ilişkin henüz bir bilgi verilmezken, temettü verimi son fiyata göre yüzde 0,53 olarak gerçekleşmiş oldu.

Açıklamada, “2023 yılı hesap dönemine ait olan 123.080.673,17 TL’lik dağıtılabilir dönem karının yüzde 5’ine karşılık gelen 6.154.033,66 TL’nin nakit olarak ortaklarımıza dağıtılmasına karar verilmiştir.” ifadesi kullanıldı.

GCM Yatırım Banner

Dağıtılmasına karar verilen karın, dağıtım şekli ve zamanı konusundaki tekliflerin genel kurulda görüşülerek onaya sunulmasına karar verildiği bildirildi.

Şirket, 20 Mart’ta 2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunu KAP’a bildirmişti. Brüt, net, esas faaliyet ve dönem karında artış gözlemlenmişti.

FLAP Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın son işlem gününü yüzde 0,32 değer kaybederek 9.111,50 puandan tamamlarken, FLAP hisseleri endeksle paralel hareket sergiledi.

Hisselerin değeri, günlük bazda yüzde 3,4 düşüşle 12,4 TL seviyesine gerileme gösterdi.

FLAP Fiyatı Bugün Düşüş Yaşadı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Flap Kongre Hizmetleri hisseleri, haftalık ve aylık grafikte de sırasıyla yüzde 3,4 ve yüzde 18,6 oranında kırmızı yakmış durumda. Hisseler, yıllık bazda bakıldığında ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 19 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın