Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bilançosu Göz Dolduran Çimento Şirketi Temettü Dağıtacak!

Göltaş Göller Bölgesi Çimento Sanayi ve Ticaret, KAP'A yapılan bildirimde kar payı dağıtım işlemlerine ilişkin bilgilendirmede bulundu. Detaylar haberde;
Bilançosu Göz Dolduran Çimento Şirketi Temettü Dağıtacak!
HABER GİRİŞ

İleri teknoloji ve tam otomasyon sistemlerini kullanarak klinker, çimento ve hazır beton üreten Göltaş Göller Bölgesi Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş., yatırımcılarının merakla beklediği bilanço ve kar payı dağıtıma ilişkin paylaşımlarını gerçekleştirdi.

Borsa İstanbul’da GOLTS koduyla işlem gören şirket 2023/12 finansal raporunu ve kar payı dağıtım kararını Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştı.

Açıklamada hisse başına brüt 11,12 TL, net 10,008 TL temettü dağıtılmasına karar verildiği ifade edildi.

GOLTS Temettü Dağıtım Tablosunu Paylaştı
Kaynak: KAP

Temettü veriminin son fiyata göre yüzde 2,76 olarak gerçekleştiği şirketin açıklamasında, “1 TL’lik nominal değerli beher paya brüt 11,12 TL, net 10,008 TL pay sahiplerine dağıtılmasına ve şirketin nakit projeksiyonları da göz önüne alınarak dağıtım tarihinin tespiti için Yönetim Kurulu’na yetki verilmesinin 30 Nisan’da yapılacak olan Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda pay sahiplerinin onayına sunulmasına karar verilmiştir.” ifadesi kullanıldı.

2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunu da açıklayan şirket, net karını bir önceki yıla göre yüzde 77 oranında artırdı. Özkaynaklar ise bir önceki çeyreğe kıyasla yüzde 161 oranında artış gösterdi.

GCM Yatırım Banner

GOLTS Hisselerinde Güncel Durum Ne?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, yüzde 5,37 değer kazanarak haftanın kapanış gününü 9.618,83 puanla rekor seviyeden tamamlarken, GOLTS hisseleri endeksle paralel hareket sergiledi ve yükseldi.

Hisselerin değeri, günlük bazda yüzde 7,3‘lük yükselişle 401,5 TL seviyesine çıkış gösterdi.

GOLTS Fiyatı Günü Yükselişle Kapattı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Göltaş Çimento hisseleri uzun vadede de yatırımcısının yüzünü güldürüyor. Hisseler, aylık ve yıllık bazda yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 31 ve yüzde 206,6 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.