Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bilanço Sonrası Otokar için Hedefler Yükseltildi

Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi'nin dün KAP üzerinden açıklanan finansal sonuçlarının ardından kurumlar hedef fiyatlarını ve tavsiyelerini revize etti.
Bilanço Sonrası Otokar için Hedefler Yükseltildi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Şirketlerin 2023 yılı 3’üncü çeyrek bilanço raporları Kamuoyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yayımlanmaya devam ediyor. Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi A.Ş.’nin dün yayımlanan faaliyet raporunda şirketin net kârı yılın üçüncü çeyreğinde 742.627.000 olarak kaydedilmişti.

Borsa İstanbul’da OTKAR koduyla işlem gören hisse için 3Ç23 bilançosunun ardından kurumlar tarafından hedef fiyat seviyesi yükseltildi.

OTKAR bugün haberin yazıldığı TSİ 15.32 itibarıyla günlük yüzde 0,25’lik artışla 394,4 liradan işlem görüyor. Hisse aylık olarak yatırımcısına yaklaşık yüzde 16,32, yıllık ise yüzde 264,52 oranında kazanç sağladı.

Paratic Piyasalar Otokar Değişim Grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

İş Yatırım Otokar için hedef fiyatını 13 Temmuz 2023’teki 196,87 liradan bugün 441 liraya yükseltti.

OTKAR için hedef fiyatını 337,9 liradan 521,2 liraya yükselten bir diğer kurum Halk Yatırım ise tavsiyesini “tut”tan “al”a yükseltti.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Hisse için “Endekse Paralel Getiri” önerisini koruduğunu bildiren Oyak Yatırım, on iki aylık hedef fiyatını 350 liradan, 514 liraya yükseltti.

OTKAR için hedef fiyatını 268 liradan 364 liraya yükselten Vakıf Yatırım, tavsiyesini ise “tut” olarak korudu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.