Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bilanço Sonrası Anadolu Efes için Hedef Fiyat Geldi

Beklenti altı gelen bilanço sonrası Anadolu Efes’te nefesler tutuldu. Yapı Kredi Yatırım, hisseler için hedef fiyatını açıkladı.
Bilanço Sonrası Anadolu Efes için Hedef Fiyat Geldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Şişecam’ın alımlarıyla gündeme gelen ve İş Yatırım’ın getiri potansiyeli yüksek, ucuz hisselerden gördüğü Anadolu Efes Biracılık ve Malt Sanayii (AEFES) payları için bir beklenti raporu da Yapı Kredi Yatırım’dan geldi.

Anadolu Efes’in son bilançosunun değerlendirildiği raporda, şirketin 2023 sonu net kârının yıllık yüzde 44 artışla 22,1 milyar TL olarak kayda geçmesi, Yapı Kredi Yatırım’ın beklentilerini karşılamadı.

Buna göre Yapı Kredi Yatırım’ın, Anadolu Efes’in dördüncü çeyrek için gelir beklentisi yüzde 56 iken açıklanan veriler aşağıda büyümeye işaret etti.

Şirketin 233 milyon TL net zarar kaydetmesine rağmen ise rakamların operasyonel ve net kâr anlamında beklentinin bir miktar altında olsa da yılın son çeyreğinin şirket için düşük sezon olduğuna atıf yapıldı.

Böylece beklenti altı açıklanan kârlılığın büyük bir sorun teşkil etmediği, genel olarak sonuçların nötr olarak değerlendirildiği açıklandı.

GCM Yatırım Banner

Yapı Kredi Yatırım, daha önce olduğu gibi son güncellemesinde de 190 TL olan hisse hedef fiyatını ve “AL” tavsiyesini korudu.

Anadolu Efes Hisse 22.03.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

AEFES kodlu hisseler, hedef fiyatın aşağı çekilmediği günde pozitif bölgede yerini aldı. Yıllık primi yüzde 170 olan AEFES, son bir ayda düşüş hareketine kapıldıktan sonra bu hafta toparlanma gösterdi.

Haftalık yüzde 10’un üzerinde artış yaşayan hisseler güne 151,6 TL’den başladıktan sonra yazım anında yüzde 3’e giden artışla 156,5 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.