Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bilanço Açıklandı, Hisse için Hedef Fiyatlar Coştu

Turkcell, yılın üçüncü çeyreğinde piyasanın beklediğinden çok daha iyi bir bilanço açıkladı. Bu veri sonrası kurumlar hisse için hedef fiyatları yukarı çekti.
Bilanço Açıklandı, Hisse için Hedef Fiyatlar Coştu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’nin iletişim devi Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. dün akşam üçüncü çeyrek bilançosunu açıkladı. Şirket, yılın ilk dokuz ayında 11,4 milyar lira net dönem karı elde ederken, yıllık artış oranı yüzde 127 olarak kaydedildi.

Geçen yılın aynı döneminde 36,6 milyar lira olan hasılat, yüzde 71 oranında artış göstererek 62,7 milyar liraya ulaştı. Üçüncü çeyrek net dönem karı ise 5,5 milyar TL oldu.

Turkcell Hisse Durumu
Kaynak: Paratic Piyasalar

TCELL hisse fiyatı dün kapanışı 53,1 liradan yaptı. bu sabah 53,9 ile yukarı yönde açıldı. Saat 11.00’de yüzde 2,26 artışla 54,25 liradan işlem görüyor.  İyi gelen bilanço sonrasında aracı kurumlar TCELL için hedef fiyatlarını yükseltti.

Halk Yatırım – Hedef Fiyat 83,2 TL

Açıklanan net karın, piyasa beklentisinin üzerinde olduğunu bildiren Halk Yatırım, bu durumda beklentilerin altında gerçekleşen finansal giderler kaleminin etkili olduğunu belirtti.

Şirketin yaptığı bağış ödemesi nedeniyle 1,82 milyar TL’lik tek seferlik gider kaydettiğine dikkat çekildi. Operasyonel marjların güçlendiği, finansal piyasalardaki oynaklığı yönetebildiğine işaret eden karlılık görünümü olduğu söylendi.

GCM Yatırım Banner

FAVÖK’ün beklentileri karşıladığı ifade edilirken, TCELL için beklentilerde güncellemeye gidildi.

Halk Yatırım TCELL için 72,42 TL olan hedef fiyatı 83,20 TL’ye yükseltip, tavsiyesini “al” olarak sürdürdü.

Vakıf Yatırım – Hedef Fiyat 90 TL

Vakıf Yatırım, Turkcell’in üçüncü çeyrekte 2,8 milyar TL net kar sağlamasını bekliyordu. Açıklanan 5,5 milyar TL’lik tutar, kurum beklentisinin çok üzerinde geldi.

Şirketin finansalları operasyonel tarafta beklentilere oldukça yakın gerçekleştiği, son bir ayda hisselerin endeksten yüzde 3,7 pozitif ayrıştığı söylenirken “Turkcell için hisse başı hedef fiyatımızı, şirket beklentilerindeki değişiklikler ve makro öngörülerimizdeki yukarı revizyonlara bağlı olarak, 73,4 TL seviyesinden 90 TL seviyesine güncelliyoruz. Kısa vadeli “Endekse Paralel Getiri” ve uzun vadeli “AL” önerilerimizi koruyoruz.” yorumuna yer verildi.

Garanti BBVA – Hedef Fiyat 75 TL

5,5 milyar TL açıklanan net karda yıllık yüzde 129 artış olduğuna dikkat çeken Garanti BBVA Yatırım, “Turkcell’in 3Ç23 net kar ve FVAÖK marjı tarafında güçlü ve beklentilerin üstündedir. Ayrıca 2023 hedeflerinde yukarı yönlü revizyonla dikkate alındığında 3Ç23 sonuçlarının hisse etkisini olumlu olarak değerlendiriyoruz.” şeklinde yorum yaptı.

72 TL olan 12 aylık hedef fiyat 75 TL’ye yükseltildi. “Endeks üstü getiri” tavsiyesi ise korundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.