Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BigChefs’den Halka Arz Kararı

BigChefs Yönetim Kurulu Başkanı Gamze Cizreli, şirketin halka arzına karar verdiklerini söyledi. Detaylar haberde...
BigChefs’den Halka Arz Kararı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yemek hizmet sektöründe yer alan BigChefs’in Yönetim Kurulu Başkanı Gamze Cizreli katıldığı bir programda önemli açıklamalarda bulundu. Cizreli, hizmet sektörü, gıda fiyatları ve deprem hakkında konuştu.

Bloomberg HT yayınına katılan BigChefs Yönetim Kurulu Başkanı Cizreli, şirket olarak halka arza karar verdiklerini duyurdu. Onay sürecinde olduklarını ve bu sene içinde beklediklerini söyledi.

“Mönüye Yüzde 120 Zam Yapıldı”

Hizmet sektöründe de sanayi ve enerji sektörü gibi halka arzların görüleceğini belirterek, şirket olarak bu konuda bayrağı önden taşımak istediklerini kaydetti.

Cizreli, Deloitte raporuna dikkat çekerek sektörün önümüzdeki sene büyüyeceğini aktardı. Söz konusu raporda sektörün bu seneyi 415 milyar TL ile kapatacağı öngörüldü. Bunun yanında 2026’ya kadar senelik yüzde 39.9 büyüme tahmin edildi.

Gıda fiyatları hakkında konuşan Cizreli, geçen yıl yüzde 140’lık bir artış olduğunu vurguladı. Enerji fiyatlarında ise yüzde 185’lik artış olduğunu kaydetti. Şirketin 2022’de mönüye yüzde 120 zam yaptığını açıkladı.

GCM Yatırım Banner

“Afrika Pazarına İnanıyoruz”

BigChefs Yönetim Kurulu Başkanı, Almanya ve Belçika’dan sonra geçen hafta Afrika pazarında Libya’da restaurant açtıklarını söyledi.

Afrika pazarına çok inandıklarını kaydetti. Büyüme planlarının devam edeceğini kaydetti. Deprem bölgesine yönelik konuşarak Turizm Restoran Yatırımcıları ve Gastronomi İşletmeleri Derneği (TÜRYİD) üyeleri ile birlikte Hatay’ın Uzun Çarşı’nı ayağa kaldırmak için çalıştıklarını dile getirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.