Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bien Yapı Bilançosunu Paylaştı: Net Kar Yüzde 57 Azaldı

Mayıs ayında halka arz olan BIENY, 2023 ilk çeyrek bilançosunu yatırımcılarla paylaştı. Net kardaki düşüş dikkat çekti. İşte detaylar;
Bien Yapı Bilançosunu Paylaştı: Net Kar Yüzde 57 Azaldı
Yorum

Borsa İstanbul’da dalgalanmalar devam ederken yeni şirketlerden sayılabilecek Bien Yapı Ürünleri Sanayi Turizm ve Ticaret A.Ş (BIENY), 2023 ilk çeyrek bilançosunu paylaştı. Geçen yılın Ocak-Mart döneminde 278 milyon TL olan net kar, 2023’ün aynı döneminde yüzde 57 gerileyerek 120,4 milyon TL’ye düştü.

Beklentilerin altında kalan finansal raporda esas faaliyet karı 319 milyon TL’den 195 milyon TL’ye, brüt karı 322 milyon TL’den 295 milyon TL’ye indi. Şirketin satışları 886 milyon TL’den 1,3 milyar TL’ye çıksa da kar verileri üzerinde etkili olmadı.

Bien Yapı’nın toplam varlıklarında artış kaydedildi. Toplam varlıklar 5 milyar TL’den 5,5 milyar TL’ye yükseldi. Toplam borçlar 3,5 milyar TL seviyesinde olurken ana ortaklığa ait öz kaynaklar 2 milyar TL olarak gerçekleşti.

42,8 TL ile halka arz olan BIENY, günlük yüzde 1,6 düşüşle 42 TL’ye geriledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu