Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Biden: Yeşil İklim Fonu’na 1 Milyar Dolar Katkı Sağlanacak

ABD Başkanı Biden, gelişmekte olan ülkelerin temiz enerjiye geçişine yardım amaçlı Yeşil İklim Fonu'na 1 milyar dolar katkı sağlanacağını söyledi. Detaylar haberde...
Biden: Yeşil İklim Fonu’na 1 Milyar Dolar Katkı Sağlanacak
Yorum

ABD Başkanı Joe Biden, çevrim içi katıldığı Enerji ve İklim Konulu Büyük Ekonomiler Forumu (MEF) dördüncü liderler toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. İklim kriziyle mücadeleye yönelik konuştu.

Biden, küresel ısınmayı 1,5 santigrat derecede tutmak için çalışmaya hazır olduklarını vurguladı. Enflasyonu Düşürme Yasası ve elektrikli araçların teşviki gibi hayata geçirdikleri politikalardan bahsetti.

ABD Başkanı bu kapsamda gelişmekte olan ülkelerin temiz enerjiye geçişine yardım ve iklim değişikliğine dayanıklılıklarını artırmak adına Yeşil İklim Fonu’na 1 milyar dolar katkı sağlayacaklarını belirtti.

Ayrıca Brezilya’nın 2030’a kadar ormansızlaşmaya son verme çabasını destekleyeceklerini söyledi. Amazon’a diğer iklimle ilgili faaliyetlerine beş yıl içinde 500 milyon dolar katkıda bulunmak için Kongreden fon talep edeceğini duyurdu.

Biden ayrıca iklim, enerji ve gıda güvenliğinin hepsinin birbiriyle bağlantılı olduğunu söyledi. Bunun yanında Dünya Bankası dahil kalkınma bankalarının iklim kriziyle mücadeledeki rollerinin güçlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu