Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Biden Siber Saldırılar için Kolluk Güçlerine Misilleme Yetkisi Verdi

Biden yönetimi, her alanda teyakkuz halinde oldukları mesajı veren belgeyi paylaştı. Herhangi bir kanaldan gelecek siber saldırılara karşılık verileceği duyuruldu.
Biden Siber Saldırılar için Kolluk Güçlerine Misilleme Yetkisi Verdi
HABER GİRİŞ

Çin merkezli popüler sosyal medya platformu TikTok’u güvenlik gerekçeleri nedeniyle kaldırma zorunluluğu getiren Biden yönetimi, siber alana yönelik yeni hamlesini duyurdu. ABD Başkanı Joe Biden, siber güvenlik konusunda misilleme yetkisi verdiği yeni Ulusal Siber Güvenlik Strateji Belgesi‘ni sundu.

Belgede, iş dünyasına zorunlu düzenlemeler getirildi. Ayrıca istihbarat, savunma ve kolluk kuvvetlerine siber saldırılara karşı koyma imkanı tanındı.

Bugün yayımlanan 35 sayfalık belgede, Amerika’nın siber güvenliğinin öncelendiği, kritik altyapıların savunulması için kamunun yanı sıra özel sektöre de sorumluluklar verildiği paylaşıldı.

Yayımlanan yeni belgede, siber güvenlik stratejisinin önceki dönemlerden kayda değer 2 farkının olduğu söylendi.

Bu kapsamda iş dünyası için kapsamlı ve zorunlu düzenlemelerin getirildiği ve savunma kollarına misillemede bulunma yetkisi verildiği belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Misilleme yoluyla, siber suç şebekelerinin yanı sıra yabancı hükümetlerin siber sistemlerine saldırı düzenlenebilecek.

ABD’yi tehdit edebilecek olası risklere karşı teyakkuzda olunduğu mesajının verildiği belgede şu ifade ile saldırganların başvuru yöntemlerinin de ekarte edileceğine dikkat çekildi:

“Ulusal gücün tüm araçlarını kullanarak, kötü niyetli siber aktörleri ABD’nin ulusal güvenliğini veya kamu güvenliğini tehdit edemeyecek hale getireceğiz.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.