Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Biden Grevlere İşaret Etti: İşçiler Kardan Pay Almalı

ABD’de otomobil işçilerinin büyük bir grev başlatmasının ardından Başkan Biden’dan konuyla ilgili açıklama geldi. İşte detaylar;
Biden Grevlere İşaret Etti: İşçiler Kardan Pay Almalı
Yorum

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) meydana gelen grevler gündem olmaya devam ediyor. United Auto Workers (UAW) sendikası, General Motors, Ford ve Chrysler’ın ana ortağı Stellantis’e ait üç fabrikada eş zamanlı grevler başlatılmıştı. ABD Başkanı Joe Biden, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Beyaz Saray’da gazetecilere demeç veren Biden, işçilerin toplu pazarlık sistemi çerçevesindeki haklarına saygı duyduğunu söyledi. Hiç kimsenin otomobil üreticileri ve işçiler arasındaki konulardan dolayı greve gitmesini istemediğini vurgulayan Biden, söz konusu şirketlerin işçilere pay vermesi gerektiğini paylaştı.

İşçiler, 15 Eylül’de Michigan’daki Ford Motor fabrikasından, Colorado’daki General Motors fabrikasından ve Jeep Wrangler’ın üretildiği Toledo’dan ve Ohio’daki Stellantis NV fabrikasından ayrılmaya başladı.

Haftalarca süren görüşmelerde olumlu bir sonuç alınamadı ve sendika ile otomobil üreticileri arasındaki anlaşmazlık devam ediyor. UAW Başkanı Shawn Fain, 14 Eylül’de yaptığı açıklamada “Tarihimizde ilk kez üç büyüğün üçünü de aynı anda vuracağız” demişti. Bu stratejinin şirketlerin tahmin yürütmesini ve pazarlıklar konusunda güç ve esneklik sağlayacağını söylemişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu