Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Biden FED Yönetimi için Aday Tercihlerini Açıkladı

ABD’de Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, Başkan Biden’ın FED için tercih ettiği isimler aktarıldı. İşte detaylar;
Biden FED Yönetimi için Aday Tercihlerini Açıkladı
Yorum

Beyaz Saray, 12 Mayıs tarihinde resmi web sitesi üzerinden yaptığı açıklamada ABD Başkanı Joe Biden’in değerlendirmelerini paylaştı. Yazılı olarak kamuoyuna aktarılan duyuruda, Biden’ın ABD Merkez Bankası (FED) Başkan Yardımcılığına Philip Jefferson’ı, FED Yönetim Kurulu üyeliğine ise Adriana Kugler’i aday gösterdiği belirtildi.

Biden, göreve gelmesinden bu yana kaydedilen ekonomik gelişmelere dikkat çekerek, Jefferson’ı FED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı için tercih etmekten gurur duyduğunu vurguladı. ABD Başkanı, Senato’nun 2022’de Jefferson’ı 91’e karşı 7’lik güçlü bir oy oranıyla onayladığını hatırlattı. Ayrıca Biden’ın FED Yönetimi Kurulu Üyesi için Lisa Cook’u bir dönem için daha aday göstereceği aktarıldı.

Jefferson ve Cook için oldukça iyimser ifadeler kullandı. Onların ABD ekonomisi ve ülke için değerli bilgiler, uzmanlık ve süreklilik sağlamayı sürdüreceğini ifade etti.

Fed Yönetim Kurulu üyeliği için tercihinin Kugler’den yana olduğunu paylaşan Biden, Kugler’in iş gücü piyasaları, işçi hareketliliği ve gençlerin istihdamı konularında derin uzmanlığa sahip, nitelikli ve saygın bir kişi olduğunu bildirdi.

Başkan, Kugler, Cook ve Jefferson’ın görevlerinin maksimum istihdam ile fiyat istikrarını sağlamada ve ülkenin birçok finans kurumunu denetlemede kritik rol oynayan bir iş olduğunu belirtti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu