Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Vestel Elektronik’in Hedef Fiyatı Açıklandı

Vakıf Yatırım, Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. için değerlendirmesini yayımladı. Hedef Fiyat yükseltildi. Detaylar haberde...
Vestel Elektronik’in Hedef Fiyatı Açıklandı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Şirketlerin finansal sonuçları sonrasında kurumlar değerlendirmelerini yayımlamaya devam ediyor. Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş., 2023 yılı 3. çeyrek bilançosunu dün paylaşmıştı. Bunlardan biri olan Vakıf Yatırım, Vestel Elektronik için değerlendirmesine günlük büteninde yer verdi.

Buna göre söz konusu raporda Vestel’in kurumun ve piyasanın beklentilerinin hafif altında kar açıkladığı belirtildi.

Şirketin geçen yıl 301 milyon TL net zarar ettiği hatırlatıldı.

Eylül ayında beyaz eşya sektörünün negatife dönmesine rağmen yurt içinde yıllık yüzde 18 artış gösterdiği aktarıldı.

Ayrıca şirketin net borç pozisyonunun yılın 3.çeyreğinde, 2. çeyrek dönemine göre yüzde 11,8 artarak 25,8 milyar TL seviyesine yükseldiği belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Hedef Fiyat Yükseltildi

Bu veriler kapsamında değerlendirmede bulunan Vakıf Yatırım’dan şu açıklama geldi:

“Modelimizdeki revizyonlar sonrasında Vestel için hedef fiyatımızı 94 TL (önceki: 76 TL) seviyesine güncelliyoruz. Bununla birlikte kısa vadeli Endeksin Altında Getiri önerimizi “Endekse Paralel Getiri”, uzun vadeli TUT önerimizi de “AL” olarak revize ediyoruz.”

Açıklanan finansalların hisse performansına nötr olarak yansıması bekleniyor. Şirket hisselerinin son üç ayda endekse paralel olarak performans sergilediği kaydedildi. Yılbaşından bu yana ise yüzde 37 ayrıştığı bildirildi.

Şirketin borsada (VESTL) kodu ile işlem gören hisseleri yatırımcısına haftalık bazda yüzde 2,38, yıllık bazda yüzde 32,2 değer kazandırdı. Şirketin hisseleri saat 14.28 itibarıyla 62,3 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.