Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

BESA Holding Seçim Sonrası Ekonomide Canlanma Bekliyor

BESA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı Efe Bezci, seçim sonrası ekonomide canlanma beklediklerini belirterek, yabancı yatırımların bu yıl itibarıyla artacağını söyledi.
BESA Holding Seçim Sonrası Ekonomide Canlanma Bekliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

İş dünyası bu hafta sonu gerçekleşecek seçim sonrası ekonomide yanaşacak gelişmeleri beklerken konuya dair değerlendirmelerde gelmeye devam ediyor. İnşaat, turizm, enerji, bilişim sektöründe faaliyet gösteren BESA Holding’den beklentilere dair açıklama geldi.

BESA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı Efe Bezci, seçim sonrası ekonomide ciddi canlanma beklediklerini dile getirdi.

Seçim sürecinde çok sayıda iş adamının yatırımlarını beklemeye aldığını söyledi. İstikrarı sürdürecek adımlara, istihdam ve yeni yatırımlara ihtiyaç olduğunu kaydetti.

“Yabancı Yatırımlar Bu Sene Daha Fazla Artacak”

Cumhuriyet’in yeni yüzyılında ülkeye daha büyük değerler yaratmak için çok önemli projeler hazırladıklarını vurguladı.

Rusya-Ukrayna savaşı, pandemi dönemi ve depremlerden dolayı yaşanan olumsuz gelişmeleri değerlendiren Bezci, tüm bunların üstünden gelmenin kolay olmadığını aktardı.

Seçim süreci hakkında konuşarak aylardır devam eden beklemenin yerini ekonomik haraketliliğe bırakacağını söyledi. Yabancı yatırımların bu sene daha fazla artacağını gelecek yıllardan itibaren Türk ekonomisine çok önemli katkılar sağlayacağını aktardı.

BESA Holding yetkilisi Bezci, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Sektörel bazda ise en büyük gelişmenin istikrara bağlı olarak, turizm, enerji, inşaat ve sanayi, özellikle de yüksek teknolojili sektörlerinde olacağını tahmin ediyoruz.”

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu