Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bernstein: Ethereum Şanghay Yükseltmesi Öncesi Harekete Geçti

Ethereum’un son günlerdeki yükselişi sonrası Bernstein, yaklaşmakta olan Şanghay yükseltmesine dikkat çekti.
Bernstein: Ethereum Şanghay Yükseltmesi Öncesi Harekete Geçti
HABER GİRİŞ

En değerli altcoin Ethereum günler süren sessizliğinin ardından, kazancını artırdı ve son 8 ayın en yüksek seviyelerine ulaştı. Kripto para birimi son 24 saat içerisinde yüzde 5’ten fazla yükseldi ve an itibarıyla 1.900 doların üzerinde işlem görüyor.

Yatırım şirketi Bernstein, ETH’de son yükselişi masaya yatırdı. Firma Ethereum’un bu yıl Bitcoin’den yüzde 14 daha düşük performans gösterdiğini ancak yaklaşmakta olan Şanghay yükseltmesi ile bu durumun değiştiğini belirtti.

Bernstein, daha yüksek hareketin, Ethereum blok zincirinin geçen Eylül ayında gerçekleşen en son yükseltmesi olan Merge’e doğru yükseldiği zamanı anımsattığını söyledi .

ETH saatlik grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şanghay yükseltmesi, stake edilmiş ETH’lerin yatırımcılar tarafından geri çekilmesini sağlayacak. Birleştirme, Proof-of-Stake (PoS) mutabakat mekanizmasından Proof-of-Work’e (PoW) geçişi içeriyordu. Komisyoncu, yatırımcıların Şanghay yükseltmesinden sonra bir arz fazlası olacağına dair endişelerini belirtiyor. Çünkü stake eden yatırımcılar artık ETH varlıklarını satabilir.

Araştırma notunda yükseltme yaklaştıkça, stake edilen ETH’nin yaklaşık yüzde 70’inin Lido gibi likit staking protokolleri aracılığıyla saklandığı ve yatırımcıların satış noktasında artan bir farkındalığa sahip olacağına yer verildi.

GCM Yatırım Banner

Kalan stake edilmiş Ethereum’lar doğrudan beacon zincirine stake edildi. Bernstein bu kişilerin ETH’lerini Aralık 2020’de, stake kanıtına geçişin başarılı olup olmayacağına dair önemli bir belirsizliğin olduğu bir dönemde kilitlemesi nedeniyle kısa vadeli yatırımcı olmalarının düşük ihtimal olduğunu belirtti.

Rapora göre yatırma ve çekme yeteneği, sahiplere stake yapma konusunda daha fazla güven veriyor ve kenarda bekleyenlerin artık stake etme olasılığı artıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.