Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bernstein: Ethereum ETF’leri Onaylanırsa Sıra O Altcoine Gelecek!

Bernstein tarafından hazırlanan raporda, Ethereum spot ETF onayı sonrası, Solana'nın da aynı yolu izleyebileceği beklentilerini artıracağı vurgulandı.
Bernstein: Ethereum ETF’leri Onaylanırsa Sıra O Altcoine Gelecek!
HABER GİRİŞ

Bernstein’ın araştırma raporuna göre, ABD’de bir spot Ethereum (ETH) borsa yatırım fonunun (ETF) onaylanması, kripto sektörü için önemli bir düzenleyici rahatlama sağlayacak ve bu onay ETH’nin rakibi SOL’un emtia olarak sınıflandırılması ihtimalini artıracak.

Rapor, SEC’in ETH ETF başvuruları için karar tarihinin yaklaşmasıyla müşterilere iletildi. Analistler, Biden yönetiminin Kasım Başkanlık Seçimleri öncesinde kripto konusundaki tutumunu yumuşatabileceğini, olası bir Trump zaferinin ise kripto için olumlu olacağını belirtti. Ayrıca, Trump’ın seçilmesi durumunda kripto finansal entegrasyonunda yapısal değişiklikler ve yeni bir SEC başkanıyla birlikte önemli yasama desteği bekleniyor.

Raporda, Ethereum ETF onayının, ETH dışındaki diğer blockchain varlıklarının da emtia olarak kabul edilmesine emsal teşkil edeceği ve bu durumun Solana gibi projelere umut vereceği ifade edildi. Kripto para birimlerinin menkul kıymet veya emtia olarak sınıflandırılması geniş kapsamlı sonuçlar doğuruyor.

ETH saatlik grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

SEC’in spot Ethereum ETF’leri onaylama ihtimalinin yüzde 25’ten yüzde 75’e yükseldiği ve başvuru sahiplerinden başvurularını güncellemelerini talep ederek onayın sinyalini verdiği belirtildi. Ethereum fiyatında, Bitcoin’in spot ETF onaylarından sonra yüzde 75 artış göstermesine benzer bir hareket görüleceği tahmin edildi.

Ethereum yazım itibarıyla SEC’in ETF başvurularını onaylayacağı beklentisiyle 3.900 doların üzerine çıktı. SEC’in bu akşam saatlerinde nihai kararını açıklaması bekleniyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın