Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Berkshire Hathaway’in Nakit Varlıkları 150 Milyar Dolara Yaklaştı

Waffen Buffet’in şirketler grubu Berkshire Hathaway, işletme kazancını ve nakit varlıklarını artırmaya devam ediyor. Detaylar haberde...
Berkshire Hathaway’in Nakit Varlıkları 150 Milyar Dolara Yaklaştı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Berkshire Hathaway, ikinci çeyrek işletme kazançlarında sağlam bir artış olduğunu bildirirken, Warren Buffett’ın holdingindeki nakit varlığı yaklaşık 150 milyar dolara yükseldi.

Omaha merkezli devin sigorta, demiryolları ve kamu hizmetleri gibi şirketin sahip olduğu sayısız işletmeden elde ettiği kârları kapsayan işletme kazancı, geçen çeyrekte bir yıl önce aynı çeyreğe göre yüzde 6,6 artışla 10,043 milyar dolara ulaştı.

Net gelir, geçen yılın ikinci çeyreğindeki 43.62 milyar dolar zarara kıyasla toplam 35.91 milyar dolara ulaştı. Güçlü sonuçlar, Berkshire’ın sigorta yüklenimi ve yatırım gelirindeki artışla desteklendi.

Berkshire, Apple’daki devasa hissesi nedeniyle yatırımlarından yaklaşık 26 milyar dolarlık gerçekleşmemiş bir kazanç bildirdi. Teknoloji devinin hisseleri çeyrek boyunca yaklaşık yüzde 18 yükseldi ve Berkshire’ın bahsi 177,6 milyar dolara yükseldi.

Berkshire’ın nakit varlıkları Haziran sonunda 147.377 milyar dolara yükseldi ve ilk çeyrekteki 130.616 milyar doları aştı.

GCM Yatırım Banner

Holdingin hisseleri yeniden rekor seviyeye yükselirken, hisse geri alım faaliyeti yavaşladı. Şirket, çeyrek boyunca geri alımlar için yaklaşık 1,4 milyar dolar harcadı ve yılbaşından bugüne kadarki toplamı 5,8 milyar dolara çıkardı.

Holdingin A Sınıfı hisseleri, Perşembe günü 541.000 dolarlık yeni bir rekorla kapanarak,22 Mart 2022’de ulaşılan önceki yüksek seviye olan 539.180 doları aştı. Hisse senedi bu yıl yüzde 13.8 getiri sağladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın