Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bera Holding Paylarındaki Fiyat Düşüşleriyle İlgili Açıklamada Bulundu

Bera Holding paylarında birkaç gündür hakim olan sert düşüş ve devre kesici işlemleri sonrasında şirketten konuyla ilgili açıklamalar geldi.
Bera Holding Paylarındaki Fiyat Düşüşleriyle İlgili Açıklamada Bulundu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bera Holding A.Ş. hisselerinde birkaç gündür devam eden hızlı düşüş sonucunda devre kesici çalışıyor. %10 civarındaki gerilemede 3. işlem gününe giren hisselere yönelik, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirim gönderildi.

Bera Holding tarafından KAP’a gönderilen bildirimde, fiyatlardaki düşüş hakkında açıklamalar yapıldı. Şirket fiyatlardaki düşüşle ilgili olarak herhangi bir bilgisi olmadığını söylerken, 2020 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı’nın şimdiye kadarki en yüksek katılımla gerçekleştiği vurgulandı. Mevcut yönetimin oy çokluğuyla seçildiği söylenirken, genel kurul öncesi ve sonrası holding ile grup şirketlerinin faaliyetleri ve yasal statüleri açısından da hiçbir menfi durum olmadığı bildirildi.

Bera Holding hisseleri (BERA) haftanın son işlem gününde de %10 civarında düşüşle devre kesici çalıştırırken, fiyat 16,93 lira olarak belirlendi.
Bera Holding Hisseleri %10 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler 15 Haziran gününü 23,22 liradan düşüşle tamamladıktan sonra bir sonraki işlem gününe 20,9 liradan açıldı. Tüm günü devre kesicide geçiren hisseler, 17 Haziran gününe de düşüşle 18,81 liradan başladı ve devre kesiciyi yine çalıştırdı. Bugünkü işlemlere ise 16,93 liradan başlayan hisseler, devre kesicide 3. işlem gününe girmiş oldu.

Bera Holding hisselerinin haftalık performansı %37,34 oranında kayba yükselirken, aylık bazda %39,53 oranında kayıp gösteriyor. Hisselerin yıllık getirisi %308,93 düzeyinde bulunurken, 03 Mayıs gününde 34,5 lira ile bir yılın en yüksek seviyesini kaydetmişti.

Borsa fiyatlarında meydana gelen sert düşüşlerin derinliği olmayan düşüşler olduğu söylenirken, gerçek bir piyasa hareketinden mi, yoksa spekülatif amaçlarla mı olduğu konusunda bilgileri olmadığını da ifade ettiler.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.