Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Beklenti Üstü Gelen Bilanço Hedef Fiyatları Yükseltti

Aracı kurumlar, beklentilerden daha başarılı bir bilanço açıklayan TAV Havalimanları hissesi için hedef fiyatlarını yükseltti.
Beklenti Üstü Gelen Bilanço Hedef Fiyatları Yükseltti
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

TAV Havalimanları Holding (TAVHL), dün 2023 yılına ait bilançosunu açıkladı. Şirket 2023 yılında 34,4 milyar TL hasılat ve 7,5 milyar TL net kar yaptı. Net karda yıllık bazda yüzde 300’e yakın artış oldu.

Yılın son çeyreğinde, piyasa beklentisinin üzerinde net kar açıklarken, özkaynak yatırımlarının ve kaydedilen ertelenmiş vergi gelirinin net karlılık tarafındaki sapmalarda etkili olduğu belirtildi.

2023 yılında yolcu sayısında ise 95,5 milyonla 81-91 milyon olan beklentinin üzerine çıktı. Beklentinin üzerinde gelen bilanço şirketin hisse performansına da yansıdı. Dün kapanışı 150 liradan yapan TAVHL hisseleri, saat 10.20 itibarıyla 152,9 liradan işlem görüyor. Piyasanın tahminlerinden daha iyi rakamlar açıklayan TAV Havalimanları’nın bilançosuna ve hisse beklentilerine dair aracı kurumlardan raporlar geldi.

Vakıf Yatırım Hedef Fiyat 200 TL

Vakıf Yatırım sabah analizinde, TAVHL hissesi için hedef fiyatını 198,65 TL’den 220 TL’ye yükselttiğini belirtti. Kısa vadeli “endeks üstü getiri”, uzun vadeli “AL” tavsiyesi ise korundu.

İş Yatırım Hedef Fiyat 208,40 TL

İş Yatırım hedef fiyatı 208,40 TL, tavsiyesini “AL” olarak korudu. Kurum, 2023 son çeyrekte 73 milyon Euro net kar ile beklentilerin üzerinde kar açıkladığını belirtirken, “4Ç23 net kar rakamındaki göz alıcı büyüme, temel olarak üstün faaliyet performansına ve yasal hesaplardaki enflasyon muhasebesi nedeniyle kaydedilen ertelenmiş vergi kazançlarına atfedilebilir.” ifadesine yer verdi.

GCM Yatırım Banner

Deniz Yatırım Hedef Fiyat 167,60 TL

TAV Havalimanları’nın bilançosuna dair “Beklentilerin üzerinde finansal sonuçlar açıklarken, geleceğe yönelik güçlü büyüme beklentileri paylaştı. Sonuçların hisse performansı üzerinde olumlu bir etki yaratacağını düşünüyoruz.” değerlendirmesini yapan Deniz Yatırım, hisse tavsiyesinde değişiklik yapmadı.

12 aylık hedef fiyatı 167,60 TL seviyesinde bulundururken, önerişini “AL” olarak korudu. Hissenin sene başından bu yana BIST 100 endeksinin yüzde 16 üzerinde performans gösterdiğine dikkat çekti.

Ak Yatırım Hedef Fiyat 250 TL

Şirketin ertelenmiş vergi gelirlerinin beklenenden iyi sonuçlara yol açtığını belirten Ak Yatırım, “TAV için hedef fiyatımızı 242,0 TL seviyesinden 250 TL’ye yükselttik. Tavsiyemizi “endeksin üzerinde getiri” olarak koruduk. 4Ç23 sonuçlarını “Nötr” olarak değerlendiriyoruz.” ifadesine yer verdi.

İntegral Yatırım Hedef Fiyat 249 TL

Şirketin net borç pozisyonunun 2022 yılına kıyasla yüzde 76,7 arttığına dikkat çeken İntegral Yatırım, 31 Aralık 2023 itibarıyla 7,4 milyar TL döviz açığı bulunduğunu belirtti.

4. çeyrek finansal verilerini güçlü bulduklarını, yolcu ve uçak trafiğinde güçlenme olması sebebiyle yıllık bazda yüksek büyüme gerçekleştiği aktarıldı.

Şirketin yatırımları ve aldığı stratejik kararlar doğrultusunda Almatı hikayesini beğendiklerini ve 12 aylık hedef fiyatı 190 TL’den 249 TL’ye yükselttiklerini açıkladı.

Alnus Yatırım Hedef Fiyat 222 TL

Alnus Yatırım ise TAVHL hissesi için 12 aylık hedef fiyatı 222 TL olarak belirlerken, yüzde 48 getiri potansiyeliyle “AL” tavsiyesini korudu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.