Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Beklenen Oldu: Rusya Ukrayna’nın Doğusunda Saldırılara Başladı

Rus birliklerinin günlerdir Ukrayna’nın doğusunda saldırı düzenlemesi bekleniyordu. Kritik açıklamayı Ukrayna lideri Zelenskiy yaptı. İşte detaylar…
Beklenen Oldu: Rusya Ukrayna’nın Doğusunda Saldırılara Başladı
Yorum

Rusya’nın Ukrayna’nın doğusunda çok daha kapsamlı bir saldırı hazırlığında olduğu bir süredir gündemdeydi. ABD ve NATO yetkilileri de birçok kez bunu dile getirmiş ve Ukrayna’nın kendini savunabilmesi için daha fazla mühimmat desteğine ihtiyacı olduğu belirtilmişti.

Konuya ilişkin açıklama Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy’den geldi. Zelenskiy, Rus ordusunun Donbas’ta taarruza başladığını, ne kadar Rus askeri sevk edilirse edilsin Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’nin bölgeyi ve devleti savunacağını duyurdu.

Rus askerlerinin önemli bir kısmının oraya konuşlandırıldığını aktaran Zelenskiy, “Ne kadar asker gelmiş olursa olsun kendimizi savunacağız. Savaşacağız ” dedi.

Ukraynalı olan hiçbir şeyi vermeyeceklerini ifade eden lider, Rus ordusunun Ukrayna’ya karşı füze saldırılarını azaltmadığını, bu saldırıların stratejik saçmalık olduğunu ve bunun Rusya’nın kendi kendini silahsızlandırmasına yol açacağını vurguladı.

Ardından bu sabah Lviv’de yapılan saldırılara değindi. Lviv, Dnipropetrovsk ve Ukrayna’nın diğer şehirlerine düzenlenen füze saldırılarının, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırmasından çok daha fazlasını alacağı anlamına geldiğinin altını çizdi.

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov da Lviv’de ABD ve Avrupa’dan gelen silahların bulunduğu lojistik merkezini vurduklarını açıkladı.

Zelenskiy, savaş sonrasında küçük ve orta ölçekli işletmelere vergiler ve idari koşullar açısından en rahat ve özgür ortamın sağlanması gerektiğini aktardı.

Konuşmasında; dijitalleşme, güvenlik, savunma potansiyelinin yeni bir seviyeye çıkarılmasının en önemli önceliklerinden olduğunu ifade etti. Bunun yanında yargı, yolsuzlukla mücadele ve diğer önemli reformların da tamamlanması gerektiğini söyledi.

“Savaş bittiğinde tam olarak hazır olmamız için ayrıntılı bir şekilde çalışmak gerekiyor.” diyen Zelenskiy, yıkılan yerlerin restorasyonu ve Ukrayna’nın gelişimini hızlandırmak için kapsamlı bir plan geliştirdiklerini açıkladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu