Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya, Ukrayna’nın Doğusundaki Mevzilerini Güçlendiriyor

ABD'li üst düzey bir savunma yetkilisi, Rusya'nın Ukrayna'nın doğusundaki artan faaliyetlerine dikkat çekti. Detaylar haberde...
Rusya, Ukrayna’nın Doğusundaki Mevzilerini Güçlendiriyor
Yorum

ABD’li bir savunma yetkilisi, Rusya’nın Ukrayna’nın doğusunda bulunan Donbas’taki askerlerini güçlendirdiğini söyledi. İsmini açıklamak istemeyen yetkili, Donbas’taki ikmal çabalarına rağmen ABD’nin bunun bölgede yeni bir saldırının başlangıcı olduğuna inanmadığını ifade etti.

Yetkili, bölgeye gönderilen Rus araçlarının komuta ve kontrol unsurları ile uçak ve piyade birimleri için destek personeli içerdiğini kaydetti ve Beyaz Rusya’daki askerlerden bazılarının doğuya doğru hareket ettiğine dair kanıtlar olduğunu söyledi.

Benzer açıklamalar Ukrayna sınırındaki üç Rus bölgesinde bulunan yetkililer tarafından da doğrulandı. Yetkililer bölgede Ukrayna tarafından gelebilecek olası provokasyonlara karşı güvenlik önlemlerini artırdıklarını söyledi.

Doğu Sınırında Gerilim Artıyor

Belgorod, Voronej ve Bryansk bölgelerindeki yetkililer güvenliği artırdıklarını belirtirken vatandaşları daha dikkatli olmaya çağırdı. Ukrayna sınırındaki bir diğer bölge olan Kursk geçtiğimiz gün benzer önlemleri aldığını açıklamıştı.

Yetkililer özel operasyon sırasında, Ukrayna milliyetçilerinin olası provokasyonları nedeniyle terörle mücadele güvenliğine ilişkin konuların daha acil hale geldiğini belirtiyor.

Rusya’nın başlattığı askeri operasyonda 24 Şubat’tan bu yana çok sayıda asker ve sivil insan hayatını kaybetti. Çatışmaların yoğun olduğu başkent Kiev’den Rus güçler çekilmeye başladı ve ülkenin doğusunda konuşlanıyor.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, doğuda konuşlanan Rusya ordusu ile savaşmaya hazır olduklarını söylemişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu