Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bedelsiz Reddedilmişti, Hisseler 5 Gündür Dipte!

Bedelsiz sermaye artırımı onayı SPK tarafından reddedilen şirketin hisseleri tabandaki 5. gününe girdi. Gübretaş hisselerindeki son durum şöyle;
Bedelsiz Reddedilmişti, Hisseler 5 Gündür Dipte!
HABER GİRİŞ

Gübre Fabrikaları T.A.Ş yüzde 300 oranında bedelsiz sermaye artırım kararına Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) onay alamadığını duyurmuştu. Hafta başında yapılan açıklamanın ardından dip gören hisse senetleri bugün de taban giderek 5. gününü devre kesicide geçiriyor.

Gübretaş hisseleri bedelsiz sermaye artırımının onaydan geçmemesinin ardından sert kayıplar göstererek devre kesiciye girmişti. Haftanın son işlem gününe de dipten başlayan hisseler yüzde 10 civarında kayıpla işlem görüyor.

GUBRF kodlu hisseler TSİ 12:20 sularında yüzde 9,98 ekside 212,9 lirada bulunuyor.
GUBRF Hisse Fiyatı - 22.12.2023
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler 4 Aralık gününde 405 lira ile tüm zamanların zirvesini gördükten sonra gerilemeye başladı. 13 Aralık’ta 327,25 liraya kadar gerileyen hisseler, buradan toparlanmaya başlamıştı. 15 Aralık gününde 360 liraya tırmandıktan sonra gelen ret kararının ardından hisseler sert düşüşe geçti.

Bu hafta devre kesicide sırasıyla 324 TL, 291,75 TL, 262,75 TL, 236,5 TL ve 212,90 TL’ye kadar geriledi. Hisselerdeki kayıplar haftalık yüzde 40’ı geçerken, aylık yüzde 43,15 düzeyinde bulunuyor. Yıllık bazda da yüzde 13,74 oranında ekside performans gösteriyor.

Yıldız Pazar’da işlem gören şirketin bedelsiz sermaye artırımı, Razi Petrochemical Co.’nun taraf olduğu davaya ilişkin karşılık ayrılıp ayrılmayacağının konsolide finansal tablolarda yarattığı belirsizlik nedeniyle olmayan kaynaktan sermaye artırımına yol açma riski ve muhasebenin ihtiyatlılık ilkesi gerekçesiyle onaylanmamıştı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın