Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bedelsiz Kararını Değiştirdi! O Şirket BDDK’dan Görüş Aldı

Şeker Finansal Kiralama bugün KAP üzerinden BDDK'nın görüşü doğrultusunda bedelsiz sermaye artışı planında değişikliğe gitti. İşte detaylar;
Bedelsiz Kararını Değiştirdi! O Şirket BDDK’dan Görüş Aldı
HABER GİRİŞ

Şeker Finansal Kiralama A.Ş. (SEKFK) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden sermaye artırımı-azaltımı işlemleri hakkında bildiri yayımladı. KAP bildirisinde Şeker Finansal Kiralama, şirketin bedelsiz sermaye artışına ilişkin yönetim kurulu tarafından bugünkü toplantıda alınan kararı paylaştı.

Bildiride belirtildiğine göre Şeker Finansal Kiralama’nın çıkarılmış sermayesi 16 Ağustos 2023’te alınan bir kararla, 100 milyon lira kayıtlı sermaye tavanı içerisinde tamamı iç kaynaklardan karşılanacak şekilde yüzde 100 oranında artırılarak 50 milyon liradan 100 milyon liraya yükseltildi.

Söz konusu sermaye artırımının finansmanı için 16 milyon 885 bin 263 lira Enflasyon Düzeltme Farkı ve 33 milyon 114 bin 737 lira Olağanüstü Yedekler Hesabı’ndan karşılanacağı bildirildi.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun görüşü doğrultusunda çıkarılmış sermayenin artırılması kararında değişiklik yapılarak sermaye artırımı tamamen iç kaynaklardan karşılanacak şekilde revize edildi. Buna göre artırılan 50 milyon liranın tamamı Olağanüstü Yedekler Hesabı’ndan karşılanacak.

Ayrıca yönetim kurulunun, artırılan sermayenin temsili için Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) nezdinde kaydedilen nama yazılı paylardan oluşan mevcut sermayenin yüzde 100’üne isabet eden payların bedelsiz olarak dağıtılmasını kararlaştırdığı belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Bu kararın uygulanması için gerekli başvuruların yapılması, izinlerin alınması ve işlemlerin gerçekleştirilmesi amacıyla ilgili resmi kurumlar nezdinde girişimlerde bulunulacağı paylaşıldı. Her türlü işlemin yapılması içinse yönetime yetki verilmesinin kararlaştırıldığı vurgulandı.

Borsada SEKFK koduyla işlem gören şirket hissesi yıllık bazda yüzde 107,6 oranında artış gösterdi. Aylık yüzde 5,66 yükselen hisse bugünkü kapanışını yüzde 2,41 düşüşle 18,66 liradan yaptı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın