Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BDDK’dan Üç Banka için Faaliyet İzni

BDDK, Marin Yatırım Bankası AŞ, Aytemiz Yatırım Bankası AŞ ve Adil Katılım Bankası AŞ'ye faaliyet izni verdi. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı
BDDK’dan Üç Banka için Faaliyet İzni
HABER GİRİŞ

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından, Marin Yatırım Bankası AŞ, Aytemiz Yatırım Bankası AŞ ve Adil Katılım Bankası AŞ’nin faaliyete geçmesine onay verildi. BDDK’nin kararları, bugünkü Resmi Gazete’de yayımlandı.

Karara göre, BDDK, kurucu ortaklar Mehmet Koç, Sefa Koç, Noman Tekin, Meltem Süloğlu ve Yavuz Duranoğlu tarafından 1,5 milyar TL sermaye ile kurulan “Marin Yatırım Bankası AŞ” ve kurucu ortaklar Aytemiz Finansal Hizmetler AŞ, İsmail Aytemiz, Hüseyin Aytemiz, Ahmet Aytemiz ve Kerem Aytemiz tarafından yine 1,5 milyar TL sermaye ile kurulan “Aytemiz Yatırım Bankası AŞ” isimli kalkınma ve yatırım bankalarına faaliyet izni verdi.

BDDK ayrıca, 5411 sayılı Bankacılık Kanunu’nun aynı maddeleri kapsamında yaptığı inceleme ve değerlendirmeler neticesinde, kanunun 6’ncı maddesi uyarınca Dijital Banka Yönetmeliği’ne uygun olarak faaliyet göstermek üzere kurulan, kurucu ortaklar Ali Emre Ballı, Murat Yönaç, Özberk Çetinkaya, Ali Paslı ve Fahri Akcan tarafından 3 milyar TL sermaye ile kurulan “Adil Katılım Bankası AŞ” adlı dijital katılım bankasına da faaliyet izni verdi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.