Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BDDK’dan O Finansman Şirketine İzin Çıktı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Dgfin Finansman A.Ş.'ye faaliyet izni verdi. Detaylar haberde...
BDDK’dan O Finansman Şirketine İzin Çıktı
HABER GİRİŞ

Bugün Resmi Gazete’de, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK), kararı yayımladı. Buna göre geçen yıl kuruluş izni çıkarılan Dgfin Finansman A.Ş. için kanun ve yönetmelik çerçevesinde faaliyet izni verildi.

Resmi Gazete’de, kurulun 19 Ekim 2023 tarihli toplantısında, 18 Ekim 2023 tarih ve E-12509071-104.01.01-98002 sayılı yazı ve eklerin incelenmesi sonucunda Dgfin Finansman A.Ş.’ye 16 Haziran 2022 tarih ve 10238 sayılı kararıyla kuruluş izni verildiği hatırlatıldı.

Yayımlanan kararda şu ifadeler kullanıldı:

“Dgfin Finansman AŞ’ye, 6361 sayılı Finansal Kiralama, Faktoring, Finansman ve Tasarruf Finansman Şirketleri Kanunu’nun 7’nci maddesi ile Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansal Şirketlerin Kuruluş ve Faaliyet Esasları Hakkında Yönetmelik’in 5’inci maddesinin (2) numaralı fıkrası çerçevesinde faaliyet izni verilmesine karar verilmiştir.”

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.