Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

BDDK’dan Afet Bölgesine Yönelik Vade ve Taksitlendirme Kolaylığı

Depremin acı senaryosu devam ederken BDDK deprem bölgelerindeki vatandaşlara yönelik yeni kararını duyurdu. İşte detaylar;
BDDK’dan Afet Bölgesine Yönelik Vade ve Taksitlendirme Kolaylığı
Yorum

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve toplam 10 ili etkileyen depremlerden etkilenen vatandaşlara yönelik yeni bir karar aldı. Bu kapsamda söz konusu vatandaşlar için mevcut ve yeni kredilerde 6 Şubat’tan itibaren 6 ay boyunca vade ve taksit kolaylığı getirildi.

Karar, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa illerindeki kişileri bünyesine alıyor. Bu illerde yeni kullandırılacak veya yeniden yapılandırmaya tabi tutulacak konut, taşıt ve tüketici kredilerinin vadeleri, BDDK tarafından daha önceden aktarılan müddetlere tabi olmayacak.

Vadeler, ödemesiz dönemlerin uygulanması da dahil olmak üzere bankalar tarafından belirlenebilecek.

Kredi Kartı ile İlgili İşlemler

Ayrıca bu illerdeki yerleşik üye işyerlerince kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet satımlarında da kredi kartları taksitlendirme süreleri bir kata kadar yükseltilecek. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu