Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BDDK Bir Varlık Yönetim Şirketine Faaliyet İzni Verdi

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan kararlara göre BDDK bir şirkete faaliyet izni verdi. Sigorta ve reasürans şirketlerinin finansal raporlamalarıyla ilgili de değişiklik yapıldı.
BDDK Bir Varlık Yönetim Şirketine Faaliyet İzni Verdi
HABER GİRİŞ

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan 10762 sayılı karara göre EPS Varlık Yönetim AŞ’ye faaliyet izni verilmesine karar verdi.

Söz konusu karar, 5411 sayılı Bankacılık Kanununun 143’üncü maddesi ve Varlık Yönetim Şirketlerinin Kuruluş ve Faaliyet Esasları ile Devralınacak Alacaklara İlişkin İşlemler Hakkında Yönetmeliğin 6’ncı maddesi çerçevesinde alındı.

 Sigorta ve Reasürans Şirketleriyle İlgili Duyuru

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısı bir hayli yoğun. Yayımlanan bir başka kararda kapsamında Sigorta ve Reasürans Şirketleri ile Emeklilik Şirketlerinin Finansal Raporlamaları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin 13’üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinde yer alan ibarelerin değiştirilmesine karar verildi.

Buna göre 1 Ocak 2024 olan tarih, 1 Ocak 2025 olarak değiştirildi.

Aynı tebliğin geçici 1’inci maddesinin birinci fıkrasında yer alan 1 Ocak 2024 ibaresi de 1 Ocak 2025 olarak değiştirildi. Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı tarafından yürütülen tebliğ kararı, bugünden itibaren yürürlüğe girdi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.