Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BCG’den Kripto Sektörü için İddialı 2030 Yılı Tahmini!

Boston Consulting Group (BCG) tarafından hazırlanan yeni rapor, kripto para birimlerinin geleceğine ve benimsenmesine dair dikkat çekici veriler ortaya koyuyor. Detaylar haberde;
BCG’den Kripto Sektörü için İddialı 2030 Yılı Tahmini!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto topluluğu dışındaki insanların Bitcoin fiyatlarına göz gezdirip kriptoya girmek için çok geç olduğu yargısına varması yaygın bir duygudur. Ancak paylaşılan bir rapor, sektörün hala benimseme eğrisinin başlangıç ​​aşamasında olduğunu ortaya koyuyor.

Boston Consulting Group, Foresight Ventures ve Bitget tarafından hazırlanan ortak raporda sunulan veriler, kripto para kullanımının geleneksel yatırım varlıklarına kıyasla hala çok düşük seviyede olduğunu gösteriyor.

Bireysel Varlıkların Sadece Yüzde 3’ü Kriptoda Değerlendiriliyor

BCG’ye göre, bireysel servetin yalnızca yüzde 3’ü ile kripto alanına yatırım yapılıyor. Bu oran, hisse senetlerine konan yüzde 25’lik yatırım payı ile kıyaslanamayacak seviyede görünüyor.

Ancak rapor bir yandan da kripto endüstrisinde daha fazla büyüme ve benimseme için hala çok yer olduğunu da gözler önüne seriyor.

Buna ek olarak, mevcut kripto para birimi sahipleri ve sıfır olmayan bakiyeli Ethereum adresleri ile 1 milyar kullanıcıya ulaşmak için internetin benimseme eğrisi karşılaştırılıyor. Sonuç ise gelecek için çok fazla büyüme olacağını söylüyor.

GCM Yatırım Banner

2030 Hedefi: 1 Milyar Kripto Kullanıcısı

Araştırmacılar, verileri karşılaştırarak, trend çizgisi devam ederse kripto kullanıcılarının 2030 yılına kadar 1 milyara ulaşabileceğini öngörüyor.

Danışmanlık firması Verified Market Research tarafından yakın zamanda yayınlanan bir pazar raporu ise NFT endüstrisinin değerinin 10 yıl içinde 231 milyar dolara kadar çıkabileceğini öngördü. Rapora göre sektör, itici güç olarak belirlenen müzik, film ve sporla birlikte yıllık yüzde 33,7’lik bileşik büyüme oranını sürdürebilir.

Öte yandan, McKinsey & Company’den bir rapor, Metaverse’in tek başına 2030’da 5 trilyon dolar değerinde olabileceğini bildirdi.

Uluslararası danışmanlık şirketi, tüketici davranışındaki kalıpları belirlemek için çeşitli ülkelerdeki ve sektörlerdeki tüketiciler ve şirketlerle anket yaptı. Bulgularına göre e-ticaret, Metaverse içindeki nakit akışını yönetecek ve 2030 yılına kadar 2,6 trilyon dolar gelir ortaya koyacak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.