Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BBP Başkanı Destici EYT Yasasının Çıkacağı Tarihi Verdi!

Vatandaş EYT düzenlemesini umutla beklerken yasanın çıkacağı tarih ile ilgili Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici’den açıklama geldi.
BBP Başkanı Destici EYT Yasasının Çıkacağı Tarihi Verdi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Milyonlar Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT), ile ilgili düzenlemeyi dört gözle beklerken konuya dair gelişmeler yetkililer tarafından aktarılıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Vedat Bilgin’in Aralık ayı içerisinde kapsamlı bir çalışmanı yapılacağını duyurmasından sonra Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici EYT hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

BBP Genel Başkanı Destici, bugün EYT Federasyonu Genel Başkanı Gönül Boran ve dernek başkanlarıyla basın toplantısı düzenledi. Gündem maddesinin EYT olduğunu belirtti. BBP’nin kurulduğu günden beri özellikle 2018 seçimlerden sonra daha yoğun bir şekilde toplumdan gelen taleplerin sesi olduğunu aktardı.

“Hata Başkasının Diye Yok Sayamayız”

Destici, “EYT’nin bir hak mücadelesi olduğunu ve EYT hakkının elinden alındığını mutlaka ve mutla iade edilmesi gerektiğini hep söyledim ve söylemeye devam edeceğim. Bende emeklilikte 3 yıla takıldı. Ben sizin halinizi en iyi bilenlerden birisiyim.” ifadelerinde bulundu.

BBP Başkanı, geçmişte bir mağduriyetin yaşandığını ve bugüne kadar devam ettiğini dile getirdi. Kendilerine düşenin bu mağduriyeti milyonlarca vatandaşa kimin yaşattığını hatırlatmak olduğunu söyledi. Hata başkasının diye biz bunun yok sayılamayacağını bildirdi.

“Yasa Yılbaşından Önce Çıkacak”

Mutlaka bu hak kaybının ortadan kalkmasın gerektiğini vurgulayan Destici “EYT’lilerin anasının hak sütü gibi helal olan emeklilik haklarının bir an önce kendilerine verilmesi gerekiyor. Adalet var ve tecelli ediyor. İnşallah yasa yılbaşından önce çıkacak sizlerde bizlerde vermiş olduğumuz bu mücadeleyi kazandık. Yasa bütün EYT’lileri kapsamalı ve umarım kapsayacak.” dedi.

GCM Yatırım Banner

BBP Başkanı “Burada yasanın nasıl çıkacağı önemli. Adil olan 8 Eylül 1999’dan önce işe başlamış herkes bu yasa kapsamı içinde olması. Emekliliği gelen herkes isteğe bağlı olarak emekli olacaklardır. Bizim teklifimiz ve mücadelemiz bu yöndedir. Beklentimiz yasanını bu yönde çıkmasıdır.” açıklamalarında bulundu.

“Türk Tarımı Çok Güzel Bir Dönemde”

Türkiye’de tarım ve enflasyon konusuna değinen Destici, Türk tarımının hem üretim hem de fiyat açısından çok güzel bir dönem yaşadığını aktardı. Kendisinin tarımla uğraştığını söyledi. Çiftçinin bu yıl tavan fiyat uygulamasından memnun olduğunu bildirdi. Buradaki asıl sıkıntının girdi maliyetleri olduğunu belirtti.

Yüksek enflasyon konusuna değinerek bu konunun herkesin canın yaktığını aktardı. Devletin yapması gerekenin geliri adaletli bir şekilde dağıtmak olduğunu vurguladı.

Destici, “Türkiye’deki enflasyon rakamlarına baktığımızda son bir yılda enflasyon yüzde 80 olarak açıklanıyor. Bütün çalışan kesimlerin ücretleri bu enflasyonun üzerinde artırıldı. Hiçbir kesim enflasyonun altında kalmadı.” diye konuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın