Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bayram Tatili Kaç Gün Olacak? Erdoğan Açıklık Getirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kamu çalışanlarının 1,5 gün idari izinli sayılacaklarını ve bayram tatilinin 9 güne çıkarıldığını duyurdu. İşte detaylar;
Bayram Tatili Kaç Gün Olacak? Erdoğan Açıklık Getirdi
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium’da Şoför Esnafı ile İftar Programı’nda bayram sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, kamu çalışanlarının 10 Nisan’da başlayacak bayram öncesindeki 1,5 günlük sürede idari izinli sayılacaklarını duyurdu.

Kamu çalışanlarına 9 günlük rahatça değerlendirebilecekleri bir vakit verdiklerini söyleyen Cumhurbaşkanı, Salı günkü yarım günü ve Pazartesi gününü bayram tatilin eklediklerini paylaştı.

Siyasete atıldıkları ilk dönemden bu yana şoförlerle dertleşip hasbihal ettiklerini vurguladı ve Türkiye’nin nabzını tuttuklarını ifade etti. Erdoğan, “Sizlerin bu ülkeye yaptığı hizmetlerin yerini hiçbir şey tutamaz. Her gün sadece Ankara’da yüz binlerce hemşerimizin evine ulaşmasına vesile oluyorsunuz.” dedi.

İzmir’de bir önceki ay yaşanan hadiseye dikkat çeken Cumhurbaşkanı, taksiciyi öldüren kişinin hesabını verdiğini kaydetti. Bazı örnekler üzerinden şoför esnaflarının ötekileştirildiğini ve nefret objesi haline getirilmeye çalışıldığını gördüklerini belirtti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.