Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bayraktar TB2’nin Romanya’ya İhraç Edileceği Duyuruldu

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, Silahsız İnsansız Hava Aracı (SİHA) Bayraktar TB2'nin Romanya'ya ihraç edileceğini duyurdu. Detaylar haberde;
Bayraktar TB2’nin Romanya’ya İhraç Edileceği Duyuruldu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, Silahsız İnsansız Hava Aracı (SİHA) Bayraktar TB2’nin Romanya’ya ihraç edileceğini duyurdu. Bayraktar TB2 için şimdiye kadar 28 ülke ile ihracat sözleşmesi imzalandığı bilgisi verildi.

Bayraktar, konuya dair bilgilendirmeyi sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirdi.

Bayraktar’dan Romanya Açıklaması

Romanya’nın Bayraktar TB2 SİHA‘yı envanterine alan ülkeler arasına katıldığının açıklandığı paylaşımda şu ifadelere verildi:

“Uzun yılları aşan dostluğumuz ve karşılıklı güvene dayalı güçlü bağlarımız bulunan Romanya, yüksek teknolojiye sahip BayraktarTB2 SİHA’yı envanterine alan ülkeler arasına katıldı”

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @haluk

Açıklamanın devamında, BayraktarTB2 SİHA için şimdiye kadar 28 ülke ile ihracat sözleşmesi imzalandığı belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Baykar’ın, Romanya ile birlikte AB üyesi 2 ülkeye, NATO üyesi 3 ülkeye ihracat gerçekleştirmenin gururunu yaşadığı ifade edildi.

Paylaşımın son kısmında ise “Milli teknoloji hamlesi hem ülkemizin hem de dost ve kardeş ülkelerin tam bağımsızlığının en güçlü teminatıdır. Bu ihracat ile Türkiye ve Romanya arasındaki bağlar daha da güçlenecek. Ortak geleceğimiz için birlikte çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verildi.

Romanya Savunma Bakanlığı Açıkladı

Romanya Savunma Bakanlığı ise Türk savunma sanayii firması Baykar ile Bayraktar TB2 silahlı insansız hava aracı tedariki için 321 milyon dolarlık bir sözleşme imzalandığını duyurdu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.