Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Baydöner Temettü Verecek mi? Beklenen Duyuru Geldi

Halka arz döneminde gerçekleştirdiği tavan serisiyle yatırımcıların gündemine yerleşen Baydöner Restoranları, temettü kararını duyurdu.
Baydöner Temettü Verecek mi? Beklenen Duyuru Geldi
HABER GİRİŞ

2023 yılında halka arz işlemini gerçekleştiren Baydöner Restoranları (BYDNR), 12 Haziran’da Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden kar payı dağıtımına yönelik açıklama yaptı.

Şirket, yatırım politikaları dikkate alınarak finansal yapının daha da güçlendirilmesi adına, karın şirket bünyesinde tutulmasına, genel kanuni yedek akçelerin ayrılmasından sonra kalan tutarın olağanüstü yedeklere aktarılmasına yönelik teklifin, Genel Kurul toplantısında onaylandığını duyurdu.

15-16 Ağustos 2023 tarihinde 21 TL’den halka arz olan Baydöner Restoranları, 21 Ağustos’ta Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı. Şirketin halka arzına 1,2 milyon yatırımcı katıldı ve 18 milyon lotun dağıtımı gerçekleştirildi.

Baydöner Temettü Verecek mi? Beklenen Duyuru GeldiKaynak: Paratic Piyasalar

Halka arzın ardından 13 gün boyunca tavan serisini devam ettiren hisse, devam eden süreçte dalgalı hareketlerle öne çıktı. 12 Haziran saat 17.50 itibarıyla BYDNR yüzde 1,3 yükselişle 25,7 TL’den işlem görüyor. Hissede haftalık yüzde 7, aylık yüzde 17 değer kaybı görüldü.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın