Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Batısöke Çimento Planlı Faaliyet Durdurma ve Revizyon Çalışması Açıkladı

Batısöke Söke Çimento, klinker üretimini gerçekleştirdiği Döner Fırın-1'in durdurulacağını vre revizyon çalışması yapılacağını duyurdu.
Batısöke Çimento Planlı Faaliyet Durdurma ve Revizyon Çalışması Açıkladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Batısöke Söke Çimento Sanayi Anonim Şirketi, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) planlı faaliyet durdurma ve revizyon çalışması üzerine açıklamalarda bulundu.

Şirket tarafından KAP’a yapılan açıklamaya göre; klinker üretimini gerçekleştiren Döner Fırın-1’in durdurulacak. Planlı revizyon çalışmaları kapsamında yapılacak çalışmada, şirketin toplam klinker üretiminin %6,5’ini etkileyen bir fırın olduğu da bildirildi.

Döner Fırın-1’in 25 Aralık 2021 tarihine kadar durdurulacağı belirtilirken, yeterli miktarda stok bulunması nedeniyle çimento üretim ve satışlarının etkilenmeyeceğini de ifade ettiler. Fırın yarın itibarıyla faaliyetlerine bir süre ara vermiş olacak.

Açıklamanın geldiği sıralarda Batısöke hisseleri (BSOKE) %0,43 oranında düşüşle 2,35 liradan işlem görmeye başladı.
Batısöke Hisseleri %0,43 Düşüş
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler, Eylül ayında 3,04 liraya kadar yükseldikten sonrabir düşüş eğilimi göstermeye başlamıştı. Geçen haftaki işlemlerde 2,32 liraya kadar gerileyen hisseler, haftalık kapanışı 2,35 liradan gerçekleştirmişti.

Yeni haftaya hafif yükselişle 2,36 liradan başlayan hisseler, 2,37 liraya kadar yükseldikten sonra gerilemeye başladı. 2,33 liraya kadar inen hisseler, 2,33 – 2,35 lira aralığında hareket ediyor.

GCM Yatırım Banner

Batısöke hisselerinde aşağı yönlü baskının devam etmesiyle birlikte 2,32 ve 2,30 lirada bulunan destek noktaları takip edilecek. Yukarı yönde ise 2,36 ve 2,38 lirada bulunan direnç noktaları izlenecek.

Hisselerin fiyat performansını incelediğimiz zaman; haftalık bazda %4,48 oranında değer kaybettiği görülüyor. Aylık %6,4 oranında gerileyen hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %0,42 oranında daha düşük bir seviyeden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.