Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Batıliman Yola Çıkıyor! Halka Arz Heyecanı Başladı

Batıçim Batı Anadolu Çimento bugün KAP üzerinden bağlı ortaklığı Batıliman Liman İşletmeleri A.Ş.’nin heyecan verici halka arzını duyurdu. Detaylar haberde;
Batıliman Yola Çıkıyor! Halka Arz Heyecanı Başladı
HABER GİRİŞ

Batıçim Batı Anadolu Çimento Sanayi A.Ş. tarafından bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden şirketin sermayesinin yüzde 100’üne sahip bağlı ortaklığı olan Batıliman Liman İşletmeleri A.Ş.’nin halka arzına ilişkin bildiri paylaştı.

Batıliman Liman İşletmeleri A.Ş.’ye kapasite artırımı ve iyileştirme yatırımları yapılacağına işaret edilen bildiride, bunun iktisadi faaliyeti ve ekonomik verimliliği artırmasının amaçlandığı belirtildi.

Şirket stratejisi doğrultusunda 5 Aralık’ta KAP tarafından yapılan Batıliman Liman İşletmeleri A.Ş. hakkındaki bildirimi anımsatılarak, şirket paylarının sermaye artırımı veya ortak satışı yöntemiyle halka arz edileceği vurgulandı.

Tüm bunlara ek olarak bu payların Borsa İstanbul A.Ş.’de kota edileceğinin altı çizildi. Bununla, şirketin daha geniş bir yatırımcı kitlesine açılmasını ve sermaye piyasalarında işlem görmesini sağlamayı amaçladığına işaret edildi.

Söz konusu değişikliklere ilişkin olarak, şirketin Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuruda bulunma kararı aldığının bilgisi verildi.

GCM Yatırım Banner

SPK başvurusunda, şirketin esas sözleşmesinin sermaye piyasası mevzuatı hükümleri ile uyumlu hale getirilmesi ve kayıtlı sermaye sistemine geçilmesinin talep edileceği paylaşıldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.