Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Batı Söke Çimento Yönetim Kurulu Komite Seçimini Tamamladı

Yönetim kurulu toplantısında yeni görev alacak komite üye ve başkanlarına karar veren Batı Söke’de hisseler düşüşte.
Batı Söke Çimento Yönetim Kurulu Komite Seçimini Tamamladı
HABER GİRİŞ

Batı Söke Çimento Sanayii T.A.Ş. yönetim kurulu toplantısında yapılan, komite seçimi sonuçlarını paylaştı. Alınan kararlar doğrultusunda Denetimden Sorumlu Komite Üyelikleri’ne bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak Mustafa Teoman Gürgan ve komite başkanı olarak bağımsız yönetim kurulu üyesi Şükrü Serdar Bağcıoğlu getirildi.

Kurumsal Yönetim Komitesi başkanlığına Şükrü Serdar Bağcıoğlu’nun, üye isimler olarak ise Erdoğan Göğen ve Yeşim Devrim Yalçın’ın seçilmesine karar verildi. Riskin Erken Saptanması Komitesi’ne ise Yusuf Kaya ile komite başkanı olarak bağımsız yönetim kurulu üyesi Mustafa Teoman Gürgan’ın getirilmesine karar verildi.

Batı Söke hisseleri, söz konusu gelişmenin duyurulmasının ardından %0,40 ekside fiyatlanıyor.
Batı Söke Çimento Hisseleri %0,40 Ekside
Kaynak: Paratic Piyasalar

2,47 liradan işlem gören BSOKE hisseleri güne bu seviyeden başladı. Önceki kapanışını da aynı seviyeden gerçekleştirdi. Salı günü 2,45 – 2,48 sınırlı bölgesinde hareket eden şirket hisselerinde işlem hacmi 5.013.317 TL seviyesinde.

Dönemsel değişimlerine bakıldığında haftalık periyotta 2,30 – 2,50 arasında seyrederek %4,20 oranında yükseliş gösterdi. Batı Söke hisseleri bir ayda yatırımcısına %12,21 oranında getiri sundu. Bu süreçte gördüğü en düşük fiyat 2,02, en yüksek 2,51 olarak kaydedildi.

20 Aralık’taki 2,02 aynı zamanda yıllık en düşük fiyatı gösteriyor. Şirket hisseleri son bir yıl içinde sadece %1 oranında prim yaptı. Teknik bakımdan değerlendirildiğinde 2,4333 ve 2,4466 bölgesi destek, 2,4766 ve 2,4933 bölgesi direnç seviyeleri olarak izleniyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın