Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Başkent Doğalgaz Hisseleri Ankara/Ayaş’a Arz Açıklamasıyla Yükseliyor

Ankara'nın Ayaş İlçesine sağlanan doğal gaz arzı hakkında açıklama yapan Başkent Doğalgaz'da hisseler yükseliyor.
Başkent Doğalgaz Hisseleri Ankara/Ayaş’a Arz Açıklamasıyla Yükseliyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Başkent Doğalgaz Dağıtım Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi, bu sabah Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) Ankara’nın Ayaş İlçesine sağlanan doğal gaz arzı hakkında açıklamada bulundu.

Hisseler güne yükselişle başlayıp pozitif seyrini sürdürdü. Yıldız Pazar’da işlem gören BASGZ kodlu hisse senetleri, dünkü işlemleri 13,33 Türk lirasından kapatıp açılışı 13,49 TL ile yaptı.

TSİ 11.00 sıralarında yüzde 5 üzeri artıda fiyatlanan hisselerin gün içi hareket aralığı 13,36 – 14,22 TL oldu.
Başkent Doğalgaz Hisseleri Yükseliş
KAYNAK: Investing

Bu sene halk arz edilen BASGZ hisseleri, Kasım başında 38,66 Türk lirası ile rekor kırdı. Sonrasında düşüş trendine giren hisseler son günlerde toparlanmaya yöneldi.

Başkent Doğalgaz’ın KAP’a yaptığı açıklamada; “Şirketimizin 2021 yılı yatırım programına dahil edilmiş olan Ankara’nın Ayaş ilçesine CNG yöntemiyle 07.12.2021 tarihinde doğal gaz arzı sağlanmıştır. Bunun için yaklaşık 7,4 milyon TL’lik yatırım yapılarak, 36,6 km’lik ana hat yapımı gerçekleştirilmiştir. Böylece lisans bölgemizde doğal gaz arzı sağlanan ilçe sayısı 20’ye çıkmış olup, kalan iki ilçeye doğal gaz arzı Aralık 2021’de gerçekleştirilecektir” ifadelerine yer verildi.

Dün de Başkent Doğalgaz AŞ’de, Yatırımcı İlişkileri Müdürlüğü görevine Seçil Hızlı getirildiği öğrenilmişti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın