Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BARMA Milyon Dolarlık Dev Sözleşmeye İmza Attı

Barem Ambalaj Sanayi ve Ticaret bugün KAP üzerinden maddi duran varlık alımına ilişkin açıklamada bulundu. Açıklamanın detayları haberin içerisinde;
BARMA Milyon Dolarlık Dev Sözleşmeye İmza Attı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsada Eylül’de 28,6 lira seviyesi gördükten sonra 18,07 lira seviyesine kadar gerileyen Barem Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden maddi duran varlık alımına ilişkin bildiri paylaştı.

KAP bildirisinde şirket, yatırımı devam etmekte olan Konya Ereğli Kağıt üretim tesisinde kurulumuna karar verilen enerji santrali ön lisansı izni için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK)’ya yapılan başvurunun onaylandığını anımsattı.

Borsa İstanbul’da BARMA koduyla işlem gören şirket, TLP-01401145 No’lu ön lisans başvurusunun onayının ardından yürürlüğe girmek üzere Murel Yatırım İnşaat A.Ş. ile sözleşme imzalandığını kaydetti.

Yatırımcısına yıllık yaklaşık yüzde 18,92 kaybettiren BARMA, bugün TSİ 15.38 itibarıyla yüzde 1,78 gerileyerek 19,8 seviyesini gördü. Hisse bir ay öncesine göreyse yüzde 6,11 oranında yükseliş gösterdi.

Barem Ambalaj Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Sözleşmenin 37,650 MWh mekanik gücünde (32 MWh elektriksel güç) kapasiteli Kojenerasyon Tesisi kurulum, devreye alma ve test süreçleri için 21 ayda devreye alma koşulu ile 31 milyon dolar tutarında olarak imzalandığının bilgisi verildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.