Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Barem Ambalaj’ın TCMB Kaynaklı Kredisi Onaylandı

Konya Ereğli Fabrikası yatırımı için Yatırım Taahhütlü Avans Kredisi onaylanan Barem Ambalaj, sürece dair gelişmeleri açıkladı.
Barem Ambalaj’ın TCMB Kaynaklı Kredisi Onaylandı
HABER GİRİŞ

Barem Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş., Konya Ereğli Kağıt Fabrikası’nın yatırımlarına dair son gelişmeyi açıkladı. Yatırımcılarını memnun edecek haberi Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda duyuran şirket, bir süredir beklediği kredi için onay aldı.

Şirket, 14 Ekim 2022 tarihinde Konya Ereğli Organize Sanayi Bölgesi’nde fabrika yatırımına karar vermişti. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada, 100 bin metrekare alanı kapsayan sanayi arsası üzerinde yapılacak olan fabrikanın deposunun inşasına başlandığı bildirildi.

Bugünkü duyuruda ise 100 milyon Euro maliyetle tamamlanması planlanan fabrikanın yatırım finansmanına yönelik çalışmaların tamamlandığı açıklandı.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB), yatırım teşvik belgesi bulunduran ve yatırım yapan firmaları desteklemek amacıyla tasarlanan TCMB kaynaklı Yatırım Taahhütlü Avans Kredisi’nin (YTAK) onaylandığı bildirildi.

1,5 milyar TL değerindeki kredinin 2 yıl geri ödemesiz, toplamda 10 yıl vadeli, TL bazlı ve sabit faizli olduğu açıklandı.

GCM Yatırım Banner

Yatırım finansmanı konusunda ilerleme kaydedilen Konya Ereğli Kağıt Fabrikası’nın yıllık 300 bin ton üretim kapasitesiyle çalışması planlanıyor. 200 kişiyi istihdam edecek olan fabrika için çevre dostu, ithal ikame azaltıcı, ihracat artışı nitelikleriyle stratejik önem içeren ifadeleri kullanılıyor.

Şirketin BARMA kodlu hisseleri saat 13.16’da yüzde 5,14 yükselişle 18,62 liradan işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.