Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Barclays, Türk Banka Tahvillerinde Yatırım Fırsatı Görüyor!

Barclays, Türk bankalarının tahvillerine ilişkin tavsiyesini yükselterek "ağırlık artır" seviyesine çıkardı. Detaylar haberin içerisinde;
Barclays, Türk Banka Tahvillerinde Yatırım Fırsatı Görüyor!
HABER GİRİŞ

Londra merkezli çok uluslu İngiliz bankası Barclays, Türk bankalarının tahvillerine ilişkin tavsiyesini “ağırlık artır” olarak güncelledi. Barclays, Türk bankalarının tahvillerinin EEMEA bölgesinde yüksek getiri sağladığına dikkat çekerek, “orta ağırlık” olan tavsiyesini “ağırlıklı artır” olarak revize etti.

Yayımladığı notta Barclays analisti Valentina Stoykova, son dönemde artan yeni tahvil ihraçlarına vurgu yaptı. Bu ihraçların Türk finans sektörü için bileşimi değiştirdiğini belirtti. Stoykova, bu ihraçların (Ukrayna hariç) EEMEA içinde en geniş spread farklarına neden olduğunu belirtti.

Stoykova, Türk bankalarının bir yıldan uzu9*-n vadeli tahvillerinin ortalama spreadinin yaklaşık 220 baz puan olduğunu ancak yeni tahvillerde bu spreadin yaklaşık 400 baz puan olduğuna işaret etti.

Analiste göre tahvil arzının azalmasıyla birlikte birçok Türk bankasının Tier 2 ve perp tahvil ihracı fırsatlarını değerlendirildiği vurgulandı.

Stoykova, bu durumun özellikle bazı perp tahvillerde yatırımcılar için çekici bir giriş noktası oluşturduğunu belirtti. Bu stratejinin sektörde en iyi pozisyonlanma olacağını öngördü.

GCM Yatırım Banner

Barclays, Türkiye banka tahvillerini, özellikle Akbank ve Yapı Kredi perp tahvillerinde yüksek getiri potansiyeliyle cazip bulduğunu belirterek alım önerdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.