Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Barclays Analistlerinden Dikkat Çeken Tahvil Analizi

İngiliz Bankası Barclays analistleri, küresel piyasalarda hisse senetlerine kalıcı bir düşüş yaşanmadan tahvillerin toparlanmayacağını belirtti. Detaylar haberde...
Barclays Analistlerinden Dikkat Çeken Tahvil Analizi
HABER GİRİŞ

Tahvillerdeki düşüş son aylarda küresel piyasalarda şok etkisi yarattı. İngiliz Bankası Barclays analistlerinin küresel piyasalarda hisse senetlerine yönelik yorumları ise dikkat çekti.

Barclays analistleri, küresel tahviller hisse senetlerinde kalıcı bir düşüş yaşanıp sabit getirili yatırım araçlarını cazip kılmadan değer kaybetmeye devam edeceği yorumunda bulundu.

Analistler tahvil rallisini tetiklemeye yetecek kadar “sihirli” bir getiri düzeyi bulunmadığına işaret etti.

Yayımlanan notta risk varlıklarının önümüzdeki haftalarda keskin bir düşüş yaşaması durumunda kısa vadede tahvillerin ciddi anlamda toparlanacağının öngörüldüğü kaydedildi.

Analistler ayrıca ABD merkez bankasının, kendisini tahvillerde net satıcı haline getiren niceliksel sıkılaştırma programında gevşeme yapmasının pek mümkün görünmediğini ekledi.

GCM Yatırım Banner

Barclays analistleri, yabancı merkez bankalarının net alımlarının yavaşlaması nedeniyle tahvil talebinin zayıf olacağını bildirdi.

En büyük hazine tahvili yatırımcısı olan Japonların, Merkez Bankası’nın destekleyici politika duruşunda değişikliğe gitmesi durumunda getirilerin artacak olması nedeniyle yerel tahvilleri tercih edecekleri öngörüldü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.