Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Barcelo Group’tan Kapadokya’ya Milyon Euroluk Hotel Yatırımı

Barcelo Group Başkanı Barcelo, Türkiye'de bugüne kadar 50 milyon euroluk yatırım yaptıklarını açıklayarak yeni planlarına ilişkin bilgi verdi. İşte detaylar;
Barcelo Group’tan Kapadokya’ya Milyon Euroluk Hotel Yatırımı
HABER GİRİŞ

Turizm sektöründe 25 ülkede 300 otelle faaliyet gösteren Barcelo Group, Türkiye’deki faaliyetlerini artıracağını duyurdu. Bloomberg HT yayınında konuşan Barcelo Group Başkanı Simon Pedro Barcelo, bugüne kadar Türkiye’de 50 milyon euroluk yatırım yaptıklarının bilgisini verdi.

Sektöre ilişkin değerlendirmelerde bulunan Barcelo, Türkiye’de de son olarak yerel bir ortakla Kapadokya’da 200 odalı bir oteli hizmete alacaklarının bilgisini verdi.

Barcelo Group’un bir aile şirketi olduğunu söyleyen Barcelo, “Bu yılın sonunda 300 hotelimiz olacak Dünya çapında. 55 bin oda kapasitemiz var, 25 farklı Ülkede faaliyetlerimiz var ve toplamda 30 binden fazla kişiyle çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Barcelo Group, Türkiye’de Büyümek İstiyor

Türkiye’de 25 yılı doldurduklarını belirterek, İstanbul’da 2 hotel ve Ankara’da ise bir otel olduğunu paylaştı. Bu seneki planlarının ise Kapadokya’da yeni bir hotel açmak olduğunu kaydetti.

Gelecek kısa ve orta vadede Türkiye’de toplam 20 hotel yatırımı daha planladıklarını vurgulayan Barcelo, Türkiye’de büyümek istediklerini aktardı.

GCM Yatırım Banner

Türkiye’deki yatırımlarını sürdüreceklerini söyleyerek, şu ana kadar toplamda 50 milyon eurodan fazla yatırım yaptıklarını kaydetti. Türkiye’de daha fazla fırsatları değerlendirmek istediklerini de ekledi.

Yıl Sonunda Kapadokya’da Faaliyete Geçecek

2023 yılının sonunda Kapadokya’da faaliyete geçeceklerini vurgulayarak, 30 milyon euroluk bir yatırımdan bahsettiklerini açıkladı. Hotelin 200 odası ve farklı restoranlarının olacağını belirtti. Yerel yatırımcının hotel yatırımının çoğunu üstlendiğine dikkat çekti.

Barcelo Group’un aynı zamanda bir tur şirketi olduğunu dile getirerek, 2019’da İspanya’dan 150 bin kişinin geldiğini, 2020’de ise bu rakamın 300 bin kişiye yükseldiğini duyurdu.

Kendilerine ait olan Avoris tur şirketi ile İspanya ve Portekiz’deki en büyük tur şirketi olduğunu dile getiren Barcelo, bin 500’den daha fazla tur ajanslarının olduğunu paylaştı.

Küçük bir havayolu şirketlerinin de olduğunun bilgisini veren Barcelo, İspanyolları Karayiplere, Dominik Cumhuriyetine, Meksika’ya, Küba’ya ve Orta Amerika’ya gönderdiklerini söyledi.

Barcelo Group’un 2023 yılı bütçesinin 5,6 milyar euroya ulaşmak olduğunu belirterek, bahsi geçen bütçenin 1,9 milyar eurosunun hoteller bölümünden geldiğine işaret etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.