Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bantaş Bandırma Yatırım Hedeflerini Açıkladı! Hisse Ne Oldu?

Bantaş Bandırma Ambalaj bugün KAP üzerinden 2020-2025 vizyonunu hayata geçirme hedefiyle çeşitli yatırım planlarına ilişkin detayları paylaştı. Ayrıntılar haberde;
Bantaş Bandırma Yatırım Hedeflerini Açıkladı! Hisse Ne Oldu?
HABER GİRİŞ

Bantaş Bandırma Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden özel durum açıklamasında bulundu. Şirket açıklamasını, Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) Özel Durumlar Tebliği gereğince bilgilendirme amacıyla yapıldığına işaret etti.

Şirket, 16 Temmuz 2020 tarihli yönetim kurulu kararı doğrultusunda sürdürülebilir büyüme, artan pazar payı, yeni istihdam alanları ve ülke ekonomisinin büyüme hedefleri doğrultusunda 2020-2025 vizyonunu gerçekleştirmek amacıyla çeşitli yatırım planları olduğunu kaydetti.

Baskı Maliyetinin Azaltılması Hedefleniyor

Planlar hakkında detay veren şirket, üretim kapasitesini artırmak amacıyla altyapı ve inşaat faaliyetlerine ek olarak yeni bir lak hattı alarak baskı kapasitesini yükseltmeyi hedeflediğini belirtti.

Tam otomatik kapak hattı ve eklerini alarak kutu tesislerini geliştirmeyi planladığını ifade eden Bantaş, kendi kesim hattını kurarak baskı maliyetlerini azaltmayı hedeflediğini ekledi.

Planları arasında üretim yerleri çeşitlendirme konusunda fizibilite çalışmalarını yapmakta olduğunu paylaşarak, ürün çeşitlendirme konularında üretim ve pazar olanaklarını araştırmayı hedeflediklerini aktardı.

GCM Yatırım Banner

Borsada BNTAS koduyla işlem gören Bantaş Bandırma yıllık yüzde 13,72, aylık yüzde 5,21, haftalıksa yüzde 5,85 oranında kaybettirdi. Yıl içerisinde en yüksek 9,01 lirayı test eden hisse bugün TSİ 10.38 itibarıyla yüzde 0,14 düşüşle 6,93 liradan işlem gördü.

Paratic Piyasalar Bantaş Ambalaj Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Bantaş, yatırımlar için finansman sağlamak amacıyla şirketin mevcut özkaynaklarına ek olarak alternatif finansal kaynaklar araştırdığını ve Yönetim Kurulu’nun onayına sunulduğunu vurguladı.

Yatırımlarda yerli firmalardan alınacak tekliflere öncelik verileceğine işaret edilerek, yerli ve yurt dışı firmalardan teklif alındığını ve Yönetim Kurulu’na bilgi verilerek sonuca ulaşılmasının planlandığını ekledi.

Bahsi geçen durumda konularla ilgili resmi ve özel kurumlarda her türlü çalışma, müracaat ve işlemlere başlanılmasına karar verildiği açıklandı. Bantaş, Yönetim Kurulu’na bilgi verilmesi şartıyla sonuçlandırılması için Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Erdan’a yetki verildiği duyuruldu.

Kamu Arazisi Satın Alındı

Şirketin yatırım hedefleri doğrultusunda, Bandırma İlçesi 600 Evler Mahallesi’nde bulunan 2484 ada 11 parselde kayıtlı olan kamu arazisinin alımı için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı TOKİ Ortak Kuruluşu olan Emlak Yatırım Hizmetleri A.Ş. ihalesinde arazinin satın alındığına dikkat çekildi.

Bu arazinin yatırımlarda kullanılması için imara uygun hale getirilmesi için gerekli müracaatların yapıldığı ve sürecin devam ettiği söylendi.

KAP bildirisinde Bantaş Bandırma, “Kullanmakta olduğumuz Endüstri 4.0 uygulamalarımızın geliştirilmesi için çalışmalar tamamlanmış olup bu kapsamda kullanılan terminal sayısı artırılmış, yazılımsal iyileştirilmeler ve sahadan veri toplama amaçlı yeni modüller eklenmiştir.” ifadelerini kullandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.