Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Balinalar En Büyük 2’nci Meme Coine Saldırdı! İşte Son Veriler!

Kripto balinaları, son zamanlardaki durgun performansına rağmen meme coin pazarınının iki numarası olan Shiba Inu varlıklarını artırıyor. Detaylar haberde;
Balinalar En Büyük 2’nci Meme Coine Saldırdı! İşte Son Veriler!
HABER GİRİŞ

Meme coin pazarınının Dogecoin’den (DOGE) sonraki en büyük kripto varlığı olan Shiba Inu (SHIB) bu ay cansız bir performans sergiledi, ancak balinalar, altcoinin yükseliş potansiyeli konusunda dikkat çekici bir şekilde iyimser kalmayı sürdürüyor.

Bu durum, sadece Mayıs ayında trilyonlarca SHIB tokenı biriktirmelerinden de anlaşılırken, bunun SHIB’in uzun vadeli beklentileri üzerine bir olumlu bir bahis gibi göründüğüne dikkat çekiliyor.

Meme coin, Mart ayının en yüksek seviyelerinden yüzde 11’in üzerinde düşüş yaşamakla birlikte şu anda 0,000024 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Balinalar 30 Trilyon SHIB Depoladı

SHIB’in fiyatı 5 Mart’ta 0,0000457 dolara ulaştığından beri önemli ölçüde düştü ve şu anda 0,000024 dolar civarında işlem görüyor. Bu fiyat hareketi, meme coinleri çevreleyen yenilenen çılgınlığa meydan okuyarak aylık yüzde 11’in üzerindeki kaybına katkıda bulundu. SHIB büyük ölçüde etkilenmediğinden, spot Ethereum ETF’in onayı bile satın alma ilgisini tetikleyemedi.

SHIB Balina Birikimi Grafiği Paylaşıldı
Kaynak: IntoTheBlock

Bu zayıf performansa rağmen, kripto analiz platformu IntoTheBlock’tan alınan veriler Shiba Inu balinalarının Mayıs ayı boyunca agresif bir şekilde token biriktirdiğini ortaya koyuyor.

GCM Yatırım Banner

Büyük balina işlemleri bu ay 30 trilyon SHIB token topladı ve bu da piyasa değerine göre ikinci en büyük meme coini şimdiye kadar balinalar tarafından en aktif şekilde ticareti yapılan tokenlardan biri haline getirdi. Yalnızca 20 Mayıs’ta balinalar 1,7 trilyon SHIB token topladı.

Uzmanlar, bu balina birikiminin, SHIB’in uzun vadeli potansiyeline dair güçlü bir inanca işaret ettiğine ve birikim yapanların muhtemelen kendilerini gelecekteki bir yükseliş eğilimine göre konumlandırdığına dikkat çekiyor.

SHIB Gelişmeleri: Coinbase, Yakım Oranı ve Daha Fazlası

Bu haftanın başlarında Coinbase, SHIB için sürekli vadeli işlem sözleşmeleri başlatarak tekliflerini genişlettiğini duyurdu. Kripto para borsası ayrıca Bonk Inu (BONK), Floki Inu (FLOKI) ve XRP gibi popüler meme coinler için de destek ekledi.

Bu gelişmenin ardından, SHIB’in işlem hacmi son 24 saat içinde neredeyse yüzde 43 artarak 904,9 milyar dolara yükseldi.

SHIB Hafif Yükseldi
Kaynak: CoinMarketCap

SHIB’in yakma oranı da 19 Mayıs’ta yüzde 579 oranında artarak yükseliş eğilimine işaret etti; zira bu hareket, meme coinin piyasa arzının 12,70 milyon SHIB token azalmasına ve dolayısıyla talebin artmasına neden oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.