Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Balatacılar Makine Siparişi için 12 Bin 500 Euro Ödeme Yaptı

Balatacılar Balatacılık, KAP üzerinden yaptığı açıklamada makine siparişi için Hindistan merkezli Pyramid Precision Engineering firmasına ödeme yaptı.
Balatacılar Makine Siparişi için 12 Bin 500 Euro Ödeme Yaptı
HABER GİRİŞ

Balatacılar Balatacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda, yeni makine siparişi ön ödemesi hakkında açıklama yaptı. 10.05.2023 tarihinde, Yönetim Kurulu’nun 2023/07 sayılı onaylanan “Sermaye Artırımından Elde Edilecek Fon Kullanım Yerlerine İlişkin Rapor” kapsamında belirtilmiş olan yeni makine siparişi için Hindistan merkezli Pyramid Precision Engineering (India) Pvt. Ltd. firmasına 12.500 Euro’luk ödeme yapıldığı açıklandı.

Hindistan’dan getirilecek olan test cihazı için Mayıs-Temmuz aylarında toplam 70.700 Euro’luk ödeme yapılacağı belirtildi.

Test cihazının temin edilmesinin ardından firma bünyesinde gerçekleştirilen üretimin Avrupa Birliği standartlarındaki kalitesinin sürekli bir şekilde izlenebileceği ve raporlanabilir hale geleceği söylendi.

Ek olarak ihracat açısından potansiyelin değerlendirilmesi ve yurt dışında yeni pazarların yaratılabileceği aktarıldı.

Otomotiv sektörünün büyük kurumsal firmalara üretim ve önemli pazarlara ihracat kapılarının açılması için bir test merkezi oluşturulmasının ve bunun için test cihazı yatırımı yapılmasının gerektiği kaydedildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın