Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakanlıktan Yüzde 30’luk Memur Maaşına İlişkin Açıklama Geldi

Gün içinde meclisten geçmeyi başaran düzenlemeyle ilgili Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan ödemelere ilişkin açıklama geldi. İşte detaylar;
Bakanlıktan Yüzde 30’luk Memur Maaşına İlişkin Açıklama Geldi
Yorum

Hazine ve Maliye Bakanlığı, memur maaşlarıyla ilgili sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı. Duyuruda, memur maaşlarına yansıtılacak zam ve fark tutarlarına yönelik kamu görevlilerinin maaşlarının elektronik ortamda ödenmesinin sağlanacağı belirtildi.

Paylaşımda Muhasebat Genel Müdürlüğü tarafından yönetilen bilişim sistemi aracılığı ile 210 kamu idaresinde ortalama 2,9 milyon kamu görevlisinin maaşının ödeneceği aktarıldı.

Bakanlık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdesini verdiği yüzde 30 oranındaki zammın Meclis Genel Kurulunda kabul edildiği hatırlatıldı. Kamu görevlilerinin refah düzeyini yükseltme kapsamında ilave zam tutarının hızlı bir şekilde hesaplara yatması için ekiplerin özveriyle çalışarak sistemleri güncellendiği ifade edildi.

Ocak ayı maaşlarının hesaba geçmesiyle yüzde 13,5 oranında ilave zam ve 1 Ocak – 14 Ocak tarihleri arası katsayı artışından kaynaklanan 14 günlük maaş farklarının da ödenebilmesi amacıyla kamu kurumlarının kullanımına açacakları kaydedildi.

Gün içinde konuyla ilgili gelen kritik bilgide, memur ve emekli maaşlarını içerek kanun teklifinin Meclis’ten geçtiği de açıklanmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu