Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakanlıktan Vatandaşa Dolandırıcılık Uyarısı!

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı, TPAO ve BOTAŞ'a yönelik yatırım fırsatı başlığı ile yapılan paylaşımların dolandırıcılık girişimi olduğunu belirterek vatandaşı uyardı.
Bakanlıktan Vatandaşa Dolandırıcılık Uyarısı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı, Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ) ve Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) şirket hisselerine yönelik dolandırıcılık girişiminde bulunanlara dair vatandaşı uyardı.

Bakanlığın resmi sitesinden yapılan duyuruya göre son dönemlerde sosyal medya hesapları ve internet sitelerinde BOTAŞ ve TPAO şirket hisselerinin satışa çıkarıldığı yönünde gerçeği yansıtmayan dolandırıcılık girişimlerinde bulunuldu.

“Yatırım Fırsatı Başlığı ile Yapılan Paylaşımlar Dolandırıcılık Girişimidir”

Yapılan paylaşımlarda Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in, BOTAŞ Genel Müdürü ve TPAO Genel Müdürünün isim ve görüntülerinin kullanıldığı açıklandı. Bu paylaşımların mali ve hukuki yönden suç teşkil ettiği aktarıldı.

Söz konusu paylaşımların “Yatırım fırsatı” başlığı ile sunulduğu ve ayrıca gerçeklik algısını artırmak için BOTAŞ ve TPAO logolarının kullanıldığı ifade edildi. Bunların oltalama ve dolandırıcılık girişimi olduğu bildirildi.

“TPAO ve BOTAŞ Borsada İşlem Görmemektedir”

TPAO ve BOTAŞ’ın sermayesinin yüzde 100 devlete ait olduğu mevzuat gereğince kamu iktisadi teşebbüsü şeklinde oluşturulmuş yapıları gereği borsada herhangi bir işlem görmeleri söz konusu olmadığı ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Paylaşımları gerçekleşen sosyal medya adresleri ve internet sitelerine yönelik yasal işlemlerin başlatılacağı aktarıldı.

Vatandaşların bu tür yasa dışı paylaşımlara itibar etmemesi ve resmi kaynaklar üzerinden bilgi temin etmeleri gerektiği bilgisi verildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.