Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakanlıktan Türk Standartları Kararı! Resmi Gazete’de Yayımlandı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, mecburi uygulamaya alınan ürünlerin Türk Standartlarına dair usul ve esaslarını belirledi. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı.
Bakanlıktan Türk Standartları Kararı! Resmi Gazete’de Yayımlandı
HABER GİRİŞ

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, mecburi uygulamaya alınan ürünlere ilişkin Türk Standartlarına dair usul ve esasları belirledi. Konuya yönelik “Mecburi Uygulamaya Alınan Ürünlere İlişkin Türk Standartlarına Dair Tebliğ” Resmi Gazete’de yayımlandı.

Söz konusu tebliğ Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından yayımlanan Türk Standartlarını kapsıyor.

Türk Standartları, bu Tebliğin yürürlüğe girdiği tarihteki tadilleri ile birlikte imalat ve piyasaya arz safhalarında mecburi olarak uygulamaya konuldu. Ayrıca Türk Standartları kapsamına giren ürünleri imal eden ve piyasaya arz edenlerin bu Tebliğ hükümlerine uymaları zorunludur.

Avrupa Birliği üyesi bir ülkede yasal olarak piyasada bulundurulan ürünlerin bu Tebliğ hükümleri çerçevesinde belirtilen kurallara uygun olduğu varsayılacak. Bu kuralların uygulanması Düzenlenmemiş Alanda Karşılıklı Tanıma Yönetmeliği hükümlerine tabi olacak.

Bu tebliğ yayım tarihinden 6 ay sonra yürürlüğe girecek. Hükümleri Sanayi ve Teknoloji Bakanı yürütecek.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın