Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakanlıktan Sinema Sektörüne 72,5 Milyon TL’lik Destek

Kültür ve Turizm Bakanlığı sinema sektörüne 72 milyon 500 bin lira destek sağladı. Detaylar haberde...
Bakanlıktan Sinema Sektörüne 72,5  Milyon TL’lik Destek

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre sinema sektörüne 72 milyon 500 bin lira destek sağlandı. Sinema sektör temsilcilerinden oluşan 7 kişilik Sinema Destekleme Kurulunun son değerlendirme toplantısında 20 projenin daha desteklenmesi kararı alındı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre İlk Uzun Metrajlı Kurgu Film Yapım” desteği kapsamında 7 yönetmenin projesine sağlanan toplam destek 21 milyon lira oldu.

Sinema sektörüne 2023 yılı içerisinde sağlanan destek miktarı 98 milyon 924 bin liraya ulaştı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Bakanlık destekli filmler 2023 yılında Cannes, Venedik, Varşova, Toronto ve New York gibi dünyanın en önemli uluslararası film festivallerinde de yer alarak Türk sinemasının tanıtımına önemli katkı sağladı. Animasyon filmler gişede 2023 yılında da büyük ilgi görürken Bakanlık desteği ile beyaz perdeye taşınan “Rafadan Tayfa Galaktik Tayfa” tüm filmleri geride bırakarak 2,8 milyon seyirciyle yılın en çok izlenen filmi oldu.”

MANŞET HABER
Dış Ticarette Denge Zamanı: Açık Kapanıyor mu?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu