Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakanlıktan Sıfır Araç Satışına Yeni Uygulama!

Ticaret Bakanlığı'nın sıfır araçların stok durumunu takip etmek için yeni bir sistem kurduğu duyuruldu. Detaylar haberde...
Bakanlıktan Sıfır Araç Satışına Yeni Uygulama!
Yorum

Döviz kurundaki yükseliş otomotiv sektörünü de vurdu. Yüksek fiyatlar vatandaşın belini büktü. Sektörde fiyatların geri çekilmesi için yeni formüller üretilmeye başlandı. Ticaret Bakanlığı’nın, sıfır araçların stok durumunu takip etmek için yeni bir sistem kurduğu duyuruldu.

İstanbul Motorlu Araç Satıcıları Derneği (İMAS) Başkanı Hayrettin Ertemel konuya yönelik Milliyet Gazetesi’ne konuştu.

Ticaret Bakanlığı’nın otomotiv piyasasındaki suni fiyatların önüne geçilmesi, iş işleyişindeki haksız uygulamaların engellenmesi ve sıfır otomobile erişimi kolaylaştırmak adına 6+6 yönetmeliğinin kapsamını genişleterek piyasa adına oldukça yararlı adımlar attığını vurguladı.

Yeni uygulama hakkında konuşan Ertemel, sıfır otomobillere takılacak çip ile araçların üretim, sevkiyat, satış teslimat gibi süreçleri takip edileceğini bildirdi.

Söz konusu uygulama ile araçların gerek distribütör gerekse bayilerde ne kadar süreyle kaldığı takip edilerek, stokçuluk faaliyetlerinin önüne geçilmesinin hedeflendiğini kaydetti.

Bunun sektöre her açıdan fayda sağlayacağını belirten Ertemel, Bakanlığın bu yeni projesinin, ileriki dönemlerde geliştirildiği takdirde sadece stokçuluk anlamında değil, sektöre her açıdan fayda sağlayabilecek oldukça kıymetli bir çalışma olacağını ifade etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu