Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakanlıktan Sıfır Araç Satışına Yeni Uygulama!

Ticaret Bakanlığı'nın sıfır araçların stok durumunu takip etmek için yeni bir sistem kurduğu duyuruldu. Detaylar haberde...
Bakanlıktan Sıfır Araç Satışına Yeni Uygulama!
HABER GİRİŞ

Döviz kurundaki yükseliş otomotiv sektörünü de vurdu. Yüksek fiyatlar vatandaşın belini büktü. Sektörde fiyatların geri çekilmesi için yeni formüller üretilmeye başlandı. Ticaret Bakanlığı’nın, sıfır araçların stok durumunu takip etmek için yeni bir sistem kurduğu duyuruldu.

İstanbul Motorlu Araç Satıcıları Derneği (İMAS) Başkanı Hayrettin Ertemel konuya yönelik Milliyet Gazetesi’ne konuştu.

Ticaret Bakanlığı’nın otomotiv piyasasındaki suni fiyatların önüne geçilmesi, iş işleyişindeki haksız uygulamaların engellenmesi ve sıfır otomobile erişimi kolaylaştırmak adına 6+6 yönetmeliğinin kapsamını genişleterek piyasa adına oldukça yararlı adımlar attığını vurguladı.

Yeni uygulama hakkında konuşan Ertemel, sıfır otomobillere takılacak çip ile araçların üretim, sevkiyat, satış teslimat gibi süreçleri takip edileceğini bildirdi.

Söz konusu uygulama ile araçların gerek distribütör gerekse bayilerde ne kadar süreyle kaldığı takip edilerek, stokçuluk faaliyetlerinin önüne geçilmesinin hedeflendiğini kaydetti.

GCM Yatırım Banner

Bunun sektöre her açıdan fayda sağlayacağını belirten Ertemel, Bakanlığın bu yeni projesinin, ileriki dönemlerde geliştirildiği takdirde sadece stokçuluk anlamında değil, sektöre her açıdan fayda sağlayabilecek oldukça kıymetli bir çalışma olacağını ifade etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın